Mazda bude mít nové logo. Unikly oficiální dokumenty. O co jim jde?

Automobilka Mazda čeká na schválení nového loga pro své automobily. Japonský výrobce dosud nezveřejnil informace o tom, jaká vozidla tento znak ozdobí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Světoznámá automobilka Mazda chystá ve své výrobě řadu změn. Na internet unikly informace a oficiální dokumenty, podle nichž se chystá nové logo R se sportovním duchem. Objevit by se mělo na budoucích modelech tohoto japonského automobilového výrobce. Do budoucna je tedy možné, že se u vozidel značky Mazda změní logo k nepoznání. Podle ostatních členů automobilového fóra chystá japonská automobilka velkolepé věci.

Nové logo se podle dostupných informací bude s největší pravděpodobností týkat sportovních vozidel značky Mazda. V tuto chvíli se nesou o novince pouze zvěsti a spekulace, protože sama automobilka oficiálně nezveřejnila bližší podrobnosti o novém logu firmy. Oproti tomu patentovou přihlášku společnost podala už 3. června roku 2021. Nové logo by mělo být originální a na první pohled vypovídající svůj záměr.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Písmeno R u většiny automobilek označuje sportovní vozy

U většiny ostatních automobilů logo s písmenem R odkazuje na sportovní a výkonné vozy. Japonský výrobce vozidel Mazda však nejspíše nepůjde s bližšími informacemi na povrch dříve, než bude nové logo oficiálně schváleno, protože se jedná teprve o návrh.

iZdroj fotografie: Mazda

Jednou z možností je také to, že hranaté linie a červený trojúhelník vyjadřují v novém symbolu firmy wankelovský motor, kterým je tento výrobce známý. Toto tvrzení však nelze s jistotou potvrdit, protože nejsou známé ani motorizace, jež bude toto logo označovat.

Zdroj: Motor1

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jaroslav Novčák

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění