Prázdný obal od brambůrek je skvělý pomocník každého řidiče. Automechanik prozradil, proč se vyplatí mít ho v autě

Prázdný obal od bramborových chipsů nepatří do koše na odpadky. Naopak odpadky patří do prázdného obalu od bramborových chipsů.

i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
Další 2 fotografie
Další 2 fotografie
                   

Motoristické triky a fígle za pár korun někdy fungují. Stačí být jen trochu kreativní a přemýšlet o věcech v širším kontextu. Své o tom ví třeba ti čtenáři, kteří používají papíry z tiskárny použité z jedné strany. Tak, že využijí například pro osobní poznámky čistou nepopsanou stránku. I řidiči mají své fígle a o řadě z nich už bylo na stránkách AutoŽivě psáno. Ať už jde o využívání koření či kuchařských ingrediencí, nebo třeba drobností z domácnosti, jako jsou kolíčky na prádlo.

Triky a fígle stojí za to, pokud dávají smysl. Tento za to stojí

Efektivně se dá v autě využít i prázdný obal od bramborových lupínků. Při pohledu na prázdný obal od brambůrek by pravděpodobně leckoho ani nenapadlo, že tento zdánlivě nepoužitelný předmět může mít své praktické využití. Typické červené plechovky od Pringles a podobných chipsů mohou totiž posloužit jako užitečný pomocník pro udržení pořádku v autě. Tyto tuby nejsou hodny jen přímé cesty do kontejneru na recyklaci! „Tip mám od jednoho zákazníka,“ říká expert na servis evropských a japonských aut pan Pavlíček. 

iZdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě

„Před předáním zakázky auto vždy uklízíme a luxujeme,“ vysvětluje odborník. „A tento člověk mne upozornil, že má v autě prázdný obal od lupínků a že ho nechce vyhodit.“ Po krátkém rozhovoru pak expert zjistil, proč zákazník tak lpí na použitém a prázdném obalu od chipsů. Nejprve je třeba zdůraznit, že samozřejmě nejde o to, aby řidič vozil v autě celou plechovku plnou brambůrek. Stačí mít prázdný obal, který se vejde kamkoliv do interiéru auta. Roura od bramborové pochoutky pak „zajede“ ideálně do boční schránky ve dveřích většiny aut.

Bývalý policista prozradil, jak levně a účinně ochránit auto před krádeží

Také se vejde do držáku u řadicí páky. Dá se vtlačit mezi středovou konzoli a sedačku. Jaké je tedy samotné využití obalu od chipsů? Může jít o improvizovaný odpadkový koš na cesty. Pevný a uzavíratelný obal od brambůrek se může stát malým přenosným odpadkovým košem na cesty. Stačí ho umístit na sedačku, do držáku na nápoje nebo nechat ve dveřích vozu a využívat ho k ukládání drobného odpadu, jako jsou papírky, obaly od bonbonů, lístky z automatů na vjezd. Opatrný musí být člověk se zbytky jablek či slupkami od banánů. Tyto mohou hnít, zapáchat. Vhodnější je využívat schránku na „suchý“ odpad nebiologického charakteru. 

Stejně jako obal od chipsů může fungovat tuba od míčků

„Plechovka má takový průměr, že se vejde do standardního držáku na nápoje ve vozidle,“ říká odborník pan Pavlíček. To znamená, že ji může mít řidič stále po ruce a věci, které by jinak házel kolem sebe, mohou skončit v této uzavíratelné nádobě. Nevýhodou je relativně značná výška, tuba může vyčnívat a překážet u řadicí páky. Jednoduchým řezem nože lze pak schránku pokrátit. Snadné vyprázdnění je na místě. Jakmile je plechovka plná drobného odpadu, stačí ji jednoduše zavřít a vyhodit do odpadkového koše.

iZdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě

Díky uzavíratelnému víčku se nemusí motorista bát, že by se mu odpad rozsypal po celém autě. Teoreticky se dá používat tuba opakovaně, zde je podmínkou skutečně nevhazovat do ní nic, co by ji mohlo kontaminovat, promáčet, znečistit. Stejnou službu může díky své konstrukci nabídnout například i tuba od tenisových míčků. Což je věc k zamyšlení pro někoho, kdo s nimi přijde běžně do styku. Řidič, který nehraje tenis a nekupuje míčky každý týden, se spíše dostane k obalu od brambůrků.

Galerie

Další 2 fotografie
Další 2 fotografie

Dáte si obal od chipsů do auta?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články