Zloději vysávají nádrže aut dosucha. Oprášili starou taktiku krádeže, ale dá se ji lišácky předejít 4 pravidly

Ceny paliva jsou tak vysoké, že se z cesty na čerpací stanici stává noční můra. Z toho důvodu víc, než kdy předtím mohou zloději navrtávat nádrže a krást benzín a naftu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Plná nádrž stojí dnes soustu peněz. V závislosti na velikosti auta a nádrže se částka může lišit, u oblíbeného kombi Volkswagen Passat natankujete plnou nádrž za cenu 2 900 Kč. Je potom žádoucí chránit palivo, které draze zaplatíme, a proto tady máme několik typů, jak je účinně chránit před zloději.

Jediným možným řešením je prevence

Moderní auta mají řadu technologických vychytávek, které mají zabránit zlodějům krást palivo. Patří mezi ně třeba víčko palivové nádrže, které se uzamyká při zamčení automobilu. K tomu přidejte zpětné ventily, které nedovolí protkání paliva. Nebo síta, bránící hadici dostat se do samotné nádrže. To všechno ovšem motivuje zloděje k jiné, agresivnější formě krádeže, k vrtání přímo do nádrže. 

iZdroj fotografie: Alamy

Nejenom že tak získají přístup velmi rychle, ale jsou schopni i rychleji odčerpat palivo. Pro majitele auta pak může oprava, respektive výměna nové nádrže, stát desítky tisíc korun. Existuje několik způsobů, jak odradit zloděje od této invazivní metody. Jedinou možností, jak se nestát obětí takové krádeže, je vyhnout se jí. Jde zejména o zamykání vozidla v době vaší nepřítomnosti. Odejít od neuzamčeného auta si může člověk dovolit možná tak na náměstí bavorského městečka, ale ne nikde jinde. Stačí zamknout auto a víčko nádrže je blokováno. 

Dá se i dokoupit uzamykatelný uzávěr palivové nádrže, samozřejmě pokud to daný model umožňuje. Prevencí je také parkování mimo odlehlá místa, je vhodné auto parkovat na dobře osvětlených místech, s víčkem nádrže na méně přístupní pozici. Třeba velmi blízko zdi, pokud to situace umožňuje. Čtyři tipy tedy jsou: vždy zamykat auto, koupit uzamykatelný uzávěr. Snažit se pakovat na viditelných místech, ideálně pod kamerami. Neparkovat na tmavých místech a na stejném místě po dlouhou dobu.

Zdroj: MyMechanic

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví