Odborníci vybrali nejpraktičtější vůz s nízkou spotřebou, který lze snadno a levně provozovat | AutoŽivě

Odborníci vybrali nejpraktičtější vůz s nízkou spotřebou, který lze snadno a levně provozovat

Ve velké Británii probíhá každoročně oceňování vozidel v různých kategoriích – hodnocení se účastní jak odborná porota, tak samotní spotřebitelé.
i Zdroj fotografie: Škoda

Ostrovní země s námi má mnoho společného. I když má i vlastní automobilky, k nejoblíbenějším patří vozidlům tam patří české, německé a francouzské značky, zatímco americkým se tam tolik nedaří. Nejvíce pak bodovala česká Škoda, která je v celém Spojeném království dlouhodobě uznávanou a vybrané modely lámou v zemi prodejní rekordy.

Nejpraktičtějším autem byla Škoda Octavia A8 Combi

Výsledky soutěže Best Car Awards ukazují, že stejný názor sdílí odborníci i veřejnost. V roce 2020 se hodnotilo v 10 kategoriích jako je Nejlepší auto roku, Nejpraktičtější auto roku, Nejlepší elektromobil roku apod. V úvahu přicházel komfort jízdy, náklady na údržbu a provoz, bezpečnost nebo praktičnost. Někteří hodnotící pak zohledňují i vizuální stránku, zatímco jiní se zaměřují čistě na čísla a specifikace.

iZdroj fotografie: Škoda
Škoda Octavia A8 Combi

A právě v kategorii „Nejpraktičtější auto roku ve velké Británii“ obsadila na prvním místě Škoda Octavia A8 Combi, která zvítězila také jako nejlepší rodinné auto. Podle jednoho z porotců vypadá vozidlo elegantněji než kdy dříve, ale zachovává si svou praktičnost, pohodlí, velmi dobré provozní náklady a snadní užívání.

iZdroj fotografie: Škoda
Velikost zavazadlového prostoru

Rozměry Škody Octavia 2020

  • Délka – 4689 mm
  • Šířka – 1829 mm
  • Výška – 1468 mm
  • Kufr – 640 l
iZdroj fotografie: Škoda
Rozměry Škody Octavia 2020

Jaká auta vyhrála v dalších kategoriích

Například nejlepším elektromobilem se stal Peugeot e-208, zatímco „univerzálním“ vozidlem byl Volkswagen Golf GTI. Nejvíce pak porotce bavila sportovní legenda Mazda MX-5, jíž označili za nejzábavnější. Jako nejlepší firemní automobil vyšlo BMW 330e, v kategorii hybridů to byla zase Toyota Corolla, a v sekci SUV bodoval luxusní Land Rover Defender.

iZdroj fotografie: BMW
BMW třídy 3

Porota myslela i na jiné segmenty, kdy se například Citroen Berlingo stal dodávkou roku a Ford Fiesta zase nejlepším kompaktním vozem. Trochu speciální kategorií bylo „vysněné auto roku“, v níž zvítězilo Alpine A110 vyrobené v roce 2017, kdy byla značka sportovnějších vozidel opět obnovenou pod záštitou Renaultu. Zvláštní ocenění pak získala Honda E za nejlepší technologický vůz.

88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 1282 hlasů
Nahlásit chybu
ArmádníZpravodaj.cz
Bývalý ruský kapitán ukradl lodní šrouby svého torpédoborce
Události247.cz
Svět nemá dost lipidů na výrobu vakcín
VědaŽivě.cz
Prodloužit životnost baterie telefonu není složité. Rozhodující je způsob nabíjení
adbz.cz
Neobvyklé zalévání orchidejí zajistí, aby vždy krásně kvetly a měly násobně více pupenů