Odborníci vybrali nejpraktičtější vůz s nízkou spotřebou, který lze snadno a levně provozovat

Ve velké Británii probíhá každoročně oceňování vozidel v různých kategoriích – hodnocení se účastní jak odborná porota, tak samotní spotřebitelé.

i Zdroj fotografie: Škoda
                   

Ostrovní země s námi má mnoho společného. I když má i vlastní automobilky, k nejoblíbenějším patří vozidlům tam patří české, německé a francouzské značky, zatímco americkým se tam tolik nedaří. Nejvíce pak bodovala česká Škoda, která je v celém Spojeném království dlouhodobě uznávanou a vybrané modely lámou v zemi prodejní rekordy.

Nejpraktičtějším autem byla Škoda Octavia A8 Combi

Výsledky soutěže Best Car Awards ukazují, že stejný názor sdílí odborníci i veřejnost. V roce 2020 se hodnotilo v 10 kategoriích jako je Nejlepší auto roku, Nejpraktičtější auto roku, Nejlepší elektromobil roku apod. V úvahu přicházel komfort jízdy, náklady na údržbu a provoz, bezpečnost nebo praktičnost. Někteří hodnotící pak zohledňují i vizuální stránku, zatímco jiní se zaměřují čistě na čísla a specifikace.

iZdroj fotografie: Škoda
Škoda Octavia A8 Combi

A právě v kategorii „Nejpraktičtější auto roku ve velké Británii“ obsadila na prvním místě Škoda Octavia A8 Combi, která zvítězila také jako nejlepší rodinné auto. Podle jednoho z porotců vypadá vozidlo elegantněji než kdy dříve, ale zachovává si svou praktičnost, pohodlí, velmi dobré provozní náklady a snadní užívání.

iZdroj fotografie: Škoda
Velikost zavazadlového prostoru

Rozměry Škody Octavia 2020

  • Délka – 4689 mm
  • Šířka – 1829 mm
  • Výška – 1468 mm
  • Kufr – 640 l
iZdroj fotografie: Škoda
Rozměry Škody Octavia 2020

Jaká auta vyhrála v dalších kategoriích

Například nejlepším elektromobilem se stal Peugeot e-208, zatímco „univerzálním“ vozidlem byl Volkswagen Golf GTI. Nejvíce pak porotce bavila sportovní legenda Mazda MX-5, jíž označili za nejzábavnější. Jako nejlepší firemní automobil vyšlo BMW 330e, v kategorii hybridů to byla zase Toyota Corolla, a v sekci SUV bodoval luxusní Land Rover Defender.

iZdroj fotografie: BMW
BMW třídy 3

Porota myslela i na jiné segmenty, kdy se například Citroen Berlingo stal dodávkou roku a Ford Fiesta zase nejlepším kompaktním vozem. Trochu speciální kategorií bylo „vysněné auto roku“, v níž zvítězilo Alpine A110 vyrobené v roce 2017, kdy byla značka sportovnějších vozidel opět obnovenou pod záštitou Renaultu. Zvláštní ocenění pak získala Honda E za nejlepší technologický vůz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články