Odborníci vybrali rodinné vozy s nejnižší spotřebou

                   

Ceny pohonných hmot setrvale rostou bez ohledu na to, co se zrovna děje ve státech vyvážejících ropu ve velkém. A pokud nejste zrovna arabský šejk s vlastním ropným vrtem, pravděpodobně vás u auta zajímá i jeho spotřeba. Můžete se také poohlédnout po úspornějších variantách. Na výběr však bohužel příliš není. Elektromobily jsou zatím v plenkách, a navíc výrazně dražší než modely s konvenčními spalovacími motory. CNG a další alternativní metody mají celou řadu nevýhod, tou zásadní je zákaz parkování v podzemních garážích.

Hybridní vozy se zdají být přijatelnou volbou. Jejich cena není tak vysoká jako u elektromobilů, provoz je méně náročný než u jiných typů pohonů a úspora paliva je na první pohled znát. Navíc již existují i velké rodinné vozy, které jsou dostupné i na českém trhu. Ty nejzajímavější z nich vám ve dnešním článku představíme. Začneme sedmimístným modelem pro velké rodiny.

Lexus RX L 450h

Na první pohled by se mohlo zdát, že tento vůz s průměrnou spotřebou lehce přes 7 litrů na 100 kilometrů na našem seznamu nemá co dělat. Ale je třeba si uvědomit, že jde o velké pětimetrové SUV, do kterého se vejde až sedm osob. Není proto divu, že tento Lexus váží dvě a čtvrt tuny a je tak nejtěžším hybridem, který vám dnes představíme. Pod kapotou má kromě elektromotoru také benzinový motor o objemu 3,5 litru, které dohromady dávají výkon 313 koní. Vzhledem k těmto číslům je jeho spotřeba skutečně zanedbatelná.

Toyota RAV4 Hybrid IV generace

Také Toyota představila hybridní SUV, ale tento model je o poznání menší než Lexus z minulého odstavce. O výkon 197 koní se starají elektromotor a benzinový motor o objemu 2,5 litru, který má deklarovanou spotřebu 6,34 litrů na 100 kilometrů. Toyota je koncipovaná pro pět osob, ale je dostatečně prostorná a má také velký zavazadlový prostor, se sklopenými zadními sedadly až 1 633 litrů. Při běžném uspořádání má kufr objem obstojných 501 litrů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Toyota RAV4 Hybrid

Sportovní varianta hybridu RAV4 se může pochlubit o něco vyšším výkonem než její sourozenec z předchozího odstavce – 218 koní. O ty se stará stejný benzinový motor spolu se silnějším elektromotorem. I přes větší výkon má tento model menší spotřebu, na 100 kilometrům potřebuje jen 5,53 litrů benzínu. To je samozřejmě vykoupeno menšími rozměry i hmotností. I přesto se tento vůz hodí i do terénu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid

Také náš poslední tip pochází z Asie. Hybridní hodna, poháněná kromě elektromotoru i benzinovým dvoulitrem, má spotřebu 5,43 litrů na 100 kilometrů a výkon 184 koní. Ocenění však sbírá zejména za svůj design a precizní zpracování. Odborníci pak pozitivně hodnotí také skvělé jízdní vlastnosti tohoto rodinného modelu. Kromě toho jde o velmi tichý vůz, který při jízdě pomalou rychlostí „hraje“ nezvyklou melodii, aby jej chodci zaregistrovali.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub