Odborníci z TÜV pochybují o tom, že by Cybertruck získal evropskou homologaci

                   

Když byl Tesla Cybertruck poprvé představen, mnoho lidí nechápalo, zda se jedná o vtip, nebo o realitu. Odhaleno bylo futuristické auto, které rozhodně nevypadalo jako klasický pick-up. Dá se říci, že už od samotného odhalení jsou s vozem spojeny samé problémy. A ty se netýkají jenom toho, že prý neprůstřelná skla byla poškozena obyčejnou kovovou kuličkou. Nyní hrozí, že Tesla Cybertruck nebude mít ani šanci dostat se do Evropy.

Homologace Tesla Cybertruck je nereálná

Na toto téma se vyjádřili nejpovolanější, a to odborníci z TÜV. Ti vyjádřili poměrně velké pochybnosti o tom, zda auto v podobě, v jaké bylo představeno projde homologací. Podle nich je to v podstatě nemožné. Je reálné, že v řadě jiných oblastí nemusí mít problém, ale pokud jde o Evropu, tak zde zcela jistě nedokáže splnit řadu přísných požadavků, které jsou s homologací vozidel spojeny.

Rizikem je především nebezpečnost

Podle expertů z TÜV se bude problém s homologací týkat především celkové bezpečnosti auta. Vzhledem k tvaru a také použitým materiálům se může jednat o velmi nebezpečné vozidlo. A to v případě, že srazí chodce, nebo se srazí s jiným autem. V obou případech patrně dojde k fatálním následkům a druhý účastník nehody mnohdy nebude mít šanci přežít.

Přitom se jedná o poměrně nepochopitelný krok, jelikož předchozí vozy Tesla nemají s homologací v Evropě problém. Mají optimální tvar a vhodné deformační zóny, díky kterým v hodnocení Euro NCAP dostávají vysoké hodnocení. Je proto nepochopitelné, proč je Tesla Cybertruck až tak jiný.

Vznikne úplně jiné auto?

Jedním z nejvíce pravděpodobných scénářů je to, že Cybertruck bude muset být výrazně upraven. Jak pokud jde o jeho design, tak i použité materiály. A v tu chvíli vznikne patrně úplně jinak vypadající auto, než je tento nadčasový designový výstřelek, o kterém se mluvilo po celém světě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články