Pamatujete si na vytuněnou Jettu z Rychle a zběsile jedničky? Je na prodej.

                   

Prohrál s Tranem tátovo auto… Pokud jste viděli první film ze série „Rychle a zběsile“, určitě i toto auto pamatujete. Volkswagen Jetta, který řídil Jesse a prohrál ho v sázce během pouštního závodu proti Hondě S2000. Je to jedno z hvězdných aut v tomto filmu a nyní je na prodej na portálu Autotrader.

Žádná replika, je to skutečně ta Jetta

A jen abychom si to ujasnili, auto, které je na Autotraderu na prodej, není žádná replika – je to opravdu ta Jetta z roku 1995, která si zahrála v kultovním filmu. Nyní ji tedy můžete najít na Autotraderu a na tachometru má jen 21 300 mil (34 279 km). Fyzicky se nachází u prodejce luxusních vozů Auto Luxury Collection s prodejní plochou v arizonském Phoenixu. Stále vypadá přesně tak, jak tomu bylo ve filmu, se stejnou grafikou na karoserii, stejnými bílými koly a stejným obrovským křídlem – něco na něm ale přeci jen přibylo: má na sobě podpisy Chada Lindbergha (který hrál Jesseho), Paula Walkera a režiséra Roba Cohena.

Mohlo by vás zajímat: Představujeme 8 nejspolehlivějších, ojetých vozů, které můžete dnes koupit

i

Inzerát upozorňuje také na to, že vůz je také vybaven vlastním stereo systémem, který je připojený na PlayStation 2. Tuto konzoli samozřejmě v době natáčení filmu ještě mít nemohl. Ve filmu se také neobjevila automatická převodovka tohoto auta, pouliční závodníci by toto řešení určitě nechtěli – takže nejspíš proběhla nějaká šikovná kamufláž, aby to ve filmu vypadalo, jako že má Jetta manuál.

i

Z nudného auta z předměstí filmovou hvězdou

Nejzajímavější ovšem je historie tohoto auta. Pokud máte rádi auta se zajímavým osudem, toto určitě patří mezi ně. V červnu 1995 bylo prodáno jako nové a majitel si ho registroval registrována v Yorba Linda, takovém nudném předměstí kalifornského Anaheimu. Lidé, kteří si Jettu koupili, zcela jistě neměli ani tucha o tom, jak se v budoucnosti toto auto proslaví. Používali ho totiž několik let jako úplně obyčejné auto na každodenní ježdění. Pak ho koupil produkční tým pro Rychle a zběsile a mohlo se začít s tuningovými úpravami pro film.

Mohlo by vás zajímat: 44 let autorádií v sedmi generacích VW Golf za 3 minuty

i

Analýza společnosti Carfax (něco jako nám známá Cebia) ukazuje, že od natáčení filmu měl Volkswagen jen jednoho majitele. Zdá se, že si ho současný majitel koupil v prosinci 2001 a zaregistroval v oblasti Los Angeles v Kalifornii v Sherman Oaks. Ani s ním moc nejezdil: v roce 2001 měl na tachometru 20 684 mil a dnes je to oněch 21 300. Je celkem zvláštní, že pouze v roce 2013 muselo auto do servisu kvůli problému se startérem, ale žádné další opravy kromě běžné údržby Carfax neodhalil.

Dali byste za Volkswagen z roku 1995 přes dva miliony korun?

A teď toto auto může být vaše – ale prodávající za něj chce velké peníze: na cenovce je 99 900 dolarů (asi 2 200 000 korun). Na VW Jetta z roku 1995 je to určitě hodně. Ale na jeden z nejslavnějších filmových vozů ze začátku 21. století je to celkem přijatelná částka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články