Pamatujete si na vytuněnou Jettu z Rychle a zběsile jedničky? Je na prodej.

                   

Prohrál s Tranem tátovo auto… Pokud jste viděli první film ze série „Rychle a zběsile“, určitě i toto auto pamatujete. Volkswagen Jetta, který řídil Jesse a prohrál ho v sázce během pouštního závodu proti Hondě S2000. Je to jedno z hvězdných aut v tomto filmu a nyní je na prodej na portálu Autotrader.

Žádná replika, je to skutečně ta Jetta

A jen abychom si to ujasnili, auto, které je na Autotraderu na prodej, není žádná replika – je to opravdu ta Jetta z roku 1995, která si zahrála v kultovním filmu. Nyní ji tedy můžete najít na Autotraderu a na tachometru má jen 21 300 mil (34 279 km). Fyzicky se nachází u prodejce luxusních vozů Auto Luxury Collection s prodejní plochou v arizonském Phoenixu. Stále vypadá přesně tak, jak tomu bylo ve filmu, se stejnou grafikou na karoserii, stejnými bílými koly a stejným obrovským křídlem – něco na něm ale přeci jen přibylo: má na sobě podpisy Chada Lindbergha (který hrál Jesseho), Paula Walkera a režiséra Roba Cohena.

Mohlo by vás zajímat: Představujeme 8 nejspolehlivějších, ojetých vozů, které můžete dnes koupit

i

Inzerát upozorňuje také na to, že vůz je také vybaven vlastním stereo systémem, který je připojený na PlayStation 2. Tuto konzoli samozřejmě v době natáčení filmu ještě mít nemohl. Ve filmu se také neobjevila automatická převodovka tohoto auta, pouliční závodníci by toto řešení určitě nechtěli – takže nejspíš proběhla nějaká šikovná kamufláž, aby to ve filmu vypadalo, jako že má Jetta manuál.

i

Z nudného auta z předměstí filmovou hvězdou

Nejzajímavější ovšem je historie tohoto auta. Pokud máte rádi auta se zajímavým osudem, toto určitě patří mezi ně. V červnu 1995 bylo prodáno jako nové a majitel si ho registroval registrována v Yorba Linda, takovém nudném předměstí kalifornského Anaheimu. Lidé, kteří si Jettu koupili, zcela jistě neměli ani tucha o tom, jak se v budoucnosti toto auto proslaví. Používali ho totiž několik let jako úplně obyčejné auto na každodenní ježdění. Pak ho koupil produkční tým pro Rychle a zběsile a mohlo se začít s tuningovými úpravami pro film.

Mohlo by vás zajímat: 44 let autorádií v sedmi generacích VW Golf za 3 minuty

i

Analýza společnosti Carfax (něco jako nám známá Cebia) ukazuje, že od natáčení filmu měl Volkswagen jen jednoho majitele. Zdá se, že si ho současný majitel koupil v prosinci 2001 a zaregistroval v oblasti Los Angeles v Kalifornii v Sherman Oaks. Ani s ním moc nejezdil: v roce 2001 měl na tachometru 20 684 mil a dnes je to oněch 21 300. Je celkem zvláštní, že pouze v roce 2013 muselo auto do servisu kvůli problému se startérem, ale žádné další opravy kromě běžné údržby Carfax neodhalil.

Dali byste za Volkswagen z roku 1995 přes dva miliony korun?

A teď toto auto může být vaše – ale prodávající za něj chce velké peníze: na cenovce je 99 900 dolarů (asi 2 200 000 korun). Na VW Jetta z roku 1995 je to určitě hodně. Ale na jeden z nejslavnějších filmových vozů ze začátku 21. století je to celkem přijatelná částka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruský tanker Iljušin Il-78 může u hranic NATO maximálně provokovat, ale nic víc. Vlastním letounům přitom dává „neomezený“ dolet
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub