Policie zabavila Audi RS6, a teď v ní sama jezdí. Ale přišla k ní náhodou

Policie Brno - Audi RS6
                   

Policie ČR zabavila řidiči nadupanou Audi RS6, a později ji začala využívat ke služebním účelům. Za luxusní stroj přitom nezaplatila ani korunu …jak je tohle možné?

Jihomoravští policisté dostali novou posilu v podobě Audi RS6, kterou před několika lety zabavili při spáchání dopravního přestupku. Auto bylo odstaveno na parkovišti, kde čekalo na vyzvednutí majitelem – ten však musel nejdříve zaplatit tučnou pokutu. O auto už ale evidentně nestál a propadlo státu; a protože o něj neměla zájem jiná z veřejných institucí, vzala ho za své dopravní policie.

Policie Brno - Audi RS6 i

Audi RS6 je starší ročník s pětilitrovým destiválcem

Jihomoravská dopravní policie si pořídila sedan Audi RS6 z roku 2009, který má najeto necelých 48 tisíc kilometrů. Vozidlo bylo mj. v perfektním stavu, takže si vyžádalo přes ostrým provozem servisní prohlídku a pár drobných zákroků, mj. vybavení majáky a barvy Policie ČR.

Svého času patřil model RS6 k nejvýkonnějším vozům značky. Pod kapotou má přeplňovaný desetiválec s pětilitrovým objemem a dvěma turbodmychadly, která dohromady vytváří výkon 427 kW (581 koní) a točivý moment 650 Nm. Z nuly na stovku to zvládne za 4,5 sekundy, a maximální rychlost je elektronicky omezena na 280 km/h, což by nemuselo na některá auta stačit. O pohon se potom starají všechna kola, takže je auto dobře ovladatelné i při vysoké rychlosti a v rozličném terénu.

Doporučujeme: Kdy vás může policista zastavit a co po vás smí žádat? Nenechte se „buzerovat“

Kdyby se nemuselo čekat na zákonnou lhůtu, po níž věci propadají státu, vyrazilo by do služby o něco dříve (anebo taky vůbec). Zákony přesně definují, kdy smí policie nebo státní zástupce auto zabavit, a jak při tom postupovat. Snad bude auto sloužit policistům dobře a usnadní chytání šílenců v rychlosti 200 a více km/h. Novou policejní Audi RS6 můžete od 20. prosince 2018 vidět v sedmi regionech okolo Brna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články