Darwinova cena pro pár roku: Vesele popíjeli a vesele přišli o řidičák. Policie zveřejnila nahrávku

Řídit auto pod vlivem, přejet zvíře, vyměnit si místo s ještě víc opilou spolujezdkyní a pak se přimotat policii „do rány“ je opravdu k neuvěření. Policejní svodky však nelžou.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Některé příběhy ze života jsou natolik k neuvěření a natolik absurdní, až jeden neví, jestli se má smát, nebo spíše brečet. V tomto případě je ono dilema obzvláště složité. Neb jedinec jenom průměrného, ba možná dokonce i lehounce podprůměrného intelektu by z podobné situace dokázal vybruslit „bez ztráty květinky“. Dokonce by ji dokázal velmi obratně způsobem, který se k tomu přímo nabízel, využít pro svůj prospěch. Ne však tito dva jedinci, kteří všechno dokonale zazdili. Pojďme se na ně podívat společně.

Když jsem pil, snažím se sehnat někoho, kdo je na tom lépe

Úvodem jednoduchá otázka: co uděláte, když jdete ve větším počtu někam cosi zapíjet/slavit a zpátky se máte dostat autem někoho z vás? Padne jednoduchá otázka: kdo dnes nepije? Ten, kdo se dobrovolně zřekne alkoholu a je ten den na chvályhodné dráze abstinenta, je současně ten, kdo se pasuje na řidiče. Závozníka. „Rozvozníka“. Drožkaře. Tato a podobná jména dostávají ti z nás, kdo dobrovolně poskytnou auto a svoji střízlivost pro ty, jimž by mělo být řízení ten večer zapovězeno. Navíc, jak mi mnozí z vás potvrdí, občas se člověk dočká i zajímavého „všimného“.

Z hospody jel na elektrokoloběžce pod vlivem. Policie mu dala pokutu ve výši 36 tisíc Kč. Odvolal se a dostal 55x tolik

Pár z našeho příběhu zdokumentovaného policií však takto evidentně nepřemýšlel. A ani je nenapadlo se po někom takovém shánět. Stalo se v nedalekém Polsku, kde 18. června po 20:00 přijali službu konající policisté ve Śniadówě oznámení o pravděpodobně podnapilém řidiči. Řidič BMW, odjíždějící z pozemku své partnerky, podle svědků srazil vlastního psa. Svědci se muže snažili zastavit a vzít mu klíče, ale marně. Reportéři dodali, že po ujetí pár metrů s největší pravděpodobností z auta vystoupila podnapilá spolujezdkyně a odnesla zasaženého psa. 

Vyměnil si místo za volantem s ještě víc opilou spolujezdkyní

Poté si vyměnili místa a žena pokračovala v řízení auta. Strážníci neváhali a díky spolupráci hlídek za několik chvil našli inkriminované vozidlo a v něm dvě osoby. 43letý muž a 44letá žena přiznali, že se na události popsané svědky podíleli. Obyvatelka okresu Łomża řekla uniformovaným policistům, že byl zasažen její pes. Nebyl však zraněn a nepotřebuje lékařské ošetření. Dechová zkouška prokázala, že muž měl v těle téměř 1,5 promile alkoholu. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

A jeho partnerka, zřejmě „aby se to nepletlo“, měla dokonce přes dvě promile. Oba svorně přišli o řidičský průkaz. Nyní budou stát před soudem za řízení v opilosti. Za tento trestný čin hrozí oběma trest odnětí svobody až na 2 roky. Muž bude navíc obžalován i z ublížení zvířeti a ujetí z místa nehody. Jinými slovy: tohle nelze ani vymyslet. Na každý pád doufejme, že alespoň ten nebohý čtyřnohý chlupáč je v pořádku. Má totiž evidentně víc rozumu než oba „páníčci“ dohromady. Jak to vidíte vy? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Věřili byste, že se někdo může chovat tak stupidně?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články