Chyták pro řidiče na dálnici, které auto má přednost? Odpověď zde

                   

Ne každý zná české zákony dokonale. A to ani člověk, který čerstvě složil zkoušku na řidičský průkaz, si nemusí vědět rady v situacích, které nebývají na silnicích tak časté.

Pak jsou tu ale takové případy, na které může jednoduše v reálné situaci přijít řeč. A ty nejkritičtější jsou na dálnicích, při kterých se s vozidly pohybujeme velice rychle. Než se dostanete na konec článku který skýtá odpověď, prohlédněte si obrázek níže a zamyslete se, kdo má v této situaci přednost. Víte to? Považujete se za dobrého řidiče?

Kdo má tady přednost? Rychlejší vozidlo?

Každého by v této situaci díky selskému rozumu napadlo, že rychlejší vozidlo, tedy vozidlo v levém pruhu má mít přednost. Zákon ale hovoří přesně naopak, než by člověk očekával.

Je uzákoněna přednost pro vozidlo v pravém pruhu. Pokud se tedy dvě vozidla jedoucí paralerně vedle sebe zařazují do pruhu mezi těmito vozidly, přednost nemá rychleji jedoucí vozidlo, ale vozidlo jedoucí v pravo. Proto tedy pamatujte spíše na pravidlo na křižovatkách, na kterých také daváte přednost vozidlu přijíždějícímu z prava.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články