Frajer si půjčil BMW na zkušební jízdu a rovnou s ním vyloupil banku. O prodejce se pokoušel infarkt

Vzít se poslední model sedmičkového BMW na zkušební jízdu po městě zní jako dobrý nápad. Člověk si hned připadá jako úspěšný byznysmen. Jen se to nesmí pokazit v bance.

i Zdroj fotografie: JamesYoung8167 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Některé příběhy jsou natolik neuvěřitelné, že si jeden může hlavu ukroutit při údivu nad tím, jak tohle může vůbec někoho napadnout. Evidentně ale může. Nevím, jestli „hrdina“ z našeho příběhu kouká víc na Tarantina, nebo na Bondovky, ale v jeho přístupu k věci se dají najít rysy obou filmových příběhů. Bond se s některými věcmi opravdu „nepáře“, a někteří hrdinové Tarantinových filmů řeší věci také poněkud „netradičně“. Tak se na ten malý, komorní Pulp Fiction pojďte podívat.

Eric na vlastnictví BMW 7 příliš nevypadal

Začalo to poměrně nevinně, jedno červnové ráno jistý muž jménem Eric Dion Warren z Lubbocku v Texasu si od tamního dealera půjčil poslední model BMW řady 7 s tím, že se projede a rozhodne se o případné koupi. Popravdě, člověk nemusí být příliš zběhlý v typologii lidí ani čtení z fyziognomie tváře (ono známé „face control“), aby Erica tak úplně na kupce luxusního korábu z Mnichova netipoval. Ostatně, posuďte z naší fotografie sami. Ale na druhou stranu, náš zákazník, náš pán, i podivnější individua mohou mít miliony na kontě.

Prodejce jej tedy i s klíčky předal proti podpisu, a čekal jen na návrat a z předváděcí jízdy. Ta se však oproti plánu poněkud protáhla. Nevím přesně, co se Ericovi honilo hlavou, než se pro tak zoufalý skutek rozhodnul, pravdou zůstává, že to byl opravdu, ale opravdu hodně velký nerozum. Posuďte sami: Eric se cestou zpět do dealerství BMW „stavil“ v bance pro peníze. Aby měl na zálohu, protože „sedmičkový“ koráb se mu velmi líbil. Komu by se nelíbil.

iZdroj fotografie: iStock

Stavím se v bance pro hotovost, zn. rychle

A na zastávce v bance pro hotovost není také nic divného, buďto využijete bankomatu u vchodu a jste za dvě minuty hotoví, nebo, pokud neholdujete kartám, stačí zajít na přepážku a proti podpisu a občance vám pokladní vydá hotovost z vašeho účtu úplně stejně. „Drobným“ problémem Erica však bylo, že nedisponoval hotovostí na účtu, vybírat tedy nebylo co a nebylo z čeho.

A do banky nepřišel ani s kartou, ani s výběrním lístkem, zato s napodobeninou zbraně. Podotýkáme, že zapůjčené BMW stálo po celou dobu venku, před bankou, pod kamerami. Už to samo o sobě je něco, co by Erica v soutěži inteligence poněkud diskvalifikovalo. Vytáhnout ale v bance zbraň a dát pokladní přečíst obligátní lísteček (na tom Ericovo stálo údajně „Chci 10 000 dolarů v 50 a 100 dolarových bankovkách. Máš minutu, nebo tě zabiju.“) je všude na světě cesta do policejní cely. Policie tyto způsoby výběru hotovosti ve svém rajónu obvykle velmi nerada vidí.

Nikdy jsem tam nebyl. A ta částka taky nesouhlasí

Zajímavé je, že Eric chtěl 10 000 dolarů, nová řada 7 přitom stojí citelně více, než 10 000 dolarů. I když, vlastně to chápeme. 10 000 dolarů na zálohu. S doplatkem se stejně asi nikdy nepočítalo. Pravdou zůstává, že bankovní úřednice mu vydala několik tisíc, aby za pár chvil předal dealerovi BMW 3 000 dolarů jako zálohu a požádal o prodej vozu. Jenže za několik okamžiků zazvonil u prodejce telefon – a zbytek si domyslíte. A před několika týdny „vyfasoval“ Eric, po sérii odvolání, definitivně 20 let za mřížemi.

To je docela dlouhá doba na přemýšlení, kde se co pokazilo. Anebo na vydělávání peněz, pokud to za mřížemi nějak půjde. Za 20 let bude mít Eric šanci koupit si přesně tohle BMW jako youngtimer – a mohlo by navíc být citelně levnější.

Co byste napsali na lístek pro pokladní v bance vy?

Zdroj: YEN
Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články