Agresivní předjíždění, jízda na červenou. Nevychovaný řidič kazí dobré jméno majitelům BMW, autor videa hlásí vše na policii

Vybržďování na silnici, jízda na červenou, změna směru bez blinkrů. Jen částečný výčet přestupků řidiče, který si spletl silici s natáčením seriálu Kobra 11.

i Zdroj fotografie: BMW
                   

Systematické a promyšlené agresivní chování. Anebo zkratkovité jednání vyvolané stresem či okamžitou frustrací. Ve výsledku není důležité, proč se chovají řidiči k ostatním účastníkům silničního provozu neurvale a vztahovat agresivní chování k řidičům konkrétních značek by nebylo korektní. Panuje obecné povědomí o tom, že řidiči BMW patří právě mezi ty agresivní. Bez empiricky potvrzených statistických důkazů toto tvrdit nechceme, nicméně hulvát na videu zlým jazykům kritizujícím majitele BMW jen a jen nahrává.

Předjíždění se nepovede, řidiči se zatmí před očima

Silnice v polské Poznani, nic výjimečného se na první pohled neděje, snad je patrný jen mírně hustší provoz. Relativní klid poruší řidič BMW, který se snaží předjet v levém pruhu bílý Volkswagen. Manévr se nedaří. Náš zdroj se podivuje a nechápe, proč se pak řidič v BMW zaměřuje na auto, ve kterém je kamera, která celou situaci nahrává. Nám je to ale celkem jasné. Zdá se, že v autě s kamerou vidí řidič BMW důvod, pro který se mu nepodařilo předjíždění, „blokovalo“ ho.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Ukazuje se, že celá situace začala ještě před začátkem nahrávky. BMW údajně jelo, podjíždělo auta, kličkovalo. Mělo dojít i na vytlačování a jízdu s nedostatečným odstupem. Bohužel to na videu není vidět, lze vytušit z odrazů světel na bílém Volkswagenu. Poté se řidič agresivně na přechodu po chodce dostal před auto s kamerou, vybrzdil ho, přinutil zastavit. Aby toho nebylo málo, tak nebezpečný manévr zopakoval. 

Vystoupit z auta na silnici je vysoce riskantní

V jednu chvíli, když auta stojí za sebou, vystoupí spolujezdec z auta s kamerou a jde se zeptat, co se děje. Zde se nutně musíme zastavit a zmínit, že toto je maximálně nebezpečné jednání ze strany spolujezdce. Hrozí mu jednat konfrontace s posádkou BMW, nikdy člověk nemůže vědět, kdo v autě je a zda není ozbrojen. A také je zde značné riziko střetu s okolo jedoucím autem. Za nás – nikdy z auta v takové chvíli nevystupovat!

Celá situace končí tím, že se spolujezdec vrátí do auta. I když na semaforu v přímém směru svítí zelené světlo, BMW stojí na místě a blokuje auta za sebou. S jasným úmyslem, chce se dalším agresivním manévrem zbavit potencionálních pronásledovatelů. S oranžovou se rozjíždí, na červenou vjíždí do křižovatky. Autor videa podle svého vyjádření na sociální síti předal vše policii, která by měla podle registrační značky identifikovat majitele auta a zahájit patřičné úkony. Řidiči BMW hrozí v přepočtu z polských zlotých pokuta až 150 tisíc korun.

Jakou máte zkušenost s řidiči BMW?

Zdroj: STOP CHAM

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví