Řidič BMW srazil chodce na přechodu a ujel s policií v zádech. Video zachycuje incident, včetně zásahu

Přechod pro chodce a nepozorný řidič. Následky nehody je někdy lepší si vůbec nepředstavovat.

i Zdroj fotografie: S vědomím Bandyta z kamerką
                   

Těžko říct, zda to bylo záměrně, usuzujeme, že spíše ne. Do kabiny BMW není vidět, ale dalo by se tipovat, že řidič se možná řidič díval na mobil, každopádně asi nesledoval svět kolem sebe, než že by chtěl chodce poslat do věčných lovišť. Ne že by se toto nemohlo stát i u nás, situace proběhla u našich polských sousedů, pokud byste byly toho času v ulici Kosciuszko v polské Wieliczce, viděli byste to na vlastní oči.

Přechod neznamená pro chodce bezpečí

Řidič osobního automobilu značky BMW nedal přednost muži, který přecházel chodník, a chvíli to vypadalo, že se ho snaží srazit. Na poslední chvíli musel starší muž uskočit. Neudržel se však na nohou a upadl na chodník. Shodou okolností v protisměru stálo policejní auto, jeho posádka po zhodnocení situace, že je chodec v pořádku, začala řidiče pronásledovat.

Řidič BMW se zachoval jako zbabělec a hulvát. Vše navíc bylo zaznamenáno kamerou jiného řidiče. Typicky případ, jak taková situace nemá probíhat – přechod pro chodce, nepozornost, minimální oční kontakt, jen tak tak nedokonaná nehoda se zraněním. A ukázka, jak se nemá řešit. Hádáme, že to, že řidič BMW nezastavil, neprojevil zájem o chodce a odjel, bude mít negativní dopad u správního řízení. 

Co myslíte, nezpůsobil kolizi chodec tím, že se nerozhlédl?

Zdroj: Bandyta z kamerką

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
„Zelenského mírový plán je jedinou cestou vpřed,“ tvrdí zarputile ukrajinský diplomat Ihor Žovkva
Události247.cz
Události247.cz
Ve velkochovu se mezi živými kuřaty povalovaly uhynulé kusy. Dan-Moravia Agrar dodávala i pro Vodňanské kuře
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Průmyslová automatizace se rychle rozvíjí: tyto trendy bychom neměli ignorovat
adbz.cz
adbz.cz
Ze 2 bytů udělali 1: „Intimní“ a „denní“ zónu v pastelových barvách oddělují posuvné dveře přes celou stěnu