Řidič veze ženu do porodnice a cestu si krátí pruhem pro BUS. Video ukazuje, jak ho zastaví policie a vše, co se potom děje

Zajímavá situace. Řidič, říkejme mu pracovně budoucí tatínek, veze do porodnice budoucí maminku.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Agresivní řidič
                   

Porod je na spadnutí, a tak není divu, že přes ucpané město jede, jak to jen jde. I v pruzích vyhrazených pro MHD a IZS. Tam ho také odchytne hlídka policie, která namísto zdlouhavého řešení začne jednat a nabídne řidiči možnost doprovodu se zapnutými majáky.

Ucpanou metropoli neprojedete ani s majákem

A tady začíná drama. Ne v souvislosti s blížícím se porodem, ale se skutečností že pražští řidiči absolutně, ale absolutně ignorují povinnost tvořit takzvanou záchranářskou uličku. Pro policisty je skutečně komplikované prokousávat se dopravou. A to i v místech, kde jsou tři široké pruhy, s komfortním místem pro čtyři auta vedle sebe.

Záchranářská ulička je systém, jak vytvořit v rostoucí dopravní zácpě průjezdné místo pro vozy IZS. Pokud si nejste jisti, kde, myšleno, mezi jakými pruhy uličku tvořit, použijte pravidlo pravé ruky. Rozevřete prsty, ty budou představovat jednotlivé pruhy. A ulička má být vždy mezi palem a ukazováčkem, tedy mezi prvním a druhým pruhem zleva. Bez ohledu na počet pruhů.

Jak hodnotíte skutek policistů?

Zdroj: Agresivní řidič, Autorský komentář
Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francie pošle na Ukrajinu obrněná vozidla VAB 4×4. Ve výbavě mají účinný těžký kulomet M2 Browning
Události247.cz
Události247.cz
Češi nakupují dřevo a uhlí ve velkém. Důvodem je strach z růstu cen energií
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mimozemské civilizace mohou kolonizovat galaxii bez mezihvězdných lodí. Je to jen otázka času
adbz.cz
adbz.cz
Po rodičích zdědila chatu v katastrofálním stavu – byla totiž 18 let opuštěná. Pustila se do oprav a vytvořila z ní sídlo snů