Řidič veze ženu do porodnice a cestu si krátí pruhem pro BUS. Video ukazuje, jak ho zastaví policie a vše, co se potom děje

Zajímavá situace. Řidič, říkejme mu pracovně budoucí tatínek, veze do porodnice budoucí maminku.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Agresivní řidič
                   

Porod je na spadnutí, a tak není divu, že přes ucpané město jede, jak to jen jde. I v pruzích vyhrazených pro MHD a IZS. Tam ho také odchytne hlídka policie, která namísto zdlouhavého řešení začne jednat a nabídne řidiči možnost doprovodu se zapnutými majáky.

Ucpanou metropoli neprojedete ani s majákem

A tady začíná drama. Ne v souvislosti s blížícím se porodem, ale se skutečností že pražští řidiči absolutně, ale absolutně ignorují povinnost tvořit takzvanou záchranářskou uličku. Pro policisty je skutečně komplikované prokousávat se dopravou. A to i v místech, kde jsou tři široké pruhy, s komfortním místem pro čtyři auta vedle sebe.

Záchranářská ulička je systém, jak vytvořit v rostoucí dopravní zácpě průjezdné místo pro vozy IZS. Pokud si nejste jisti, kde, myšleno, mezi jakými pruhy uličku tvořit, použijte pravidlo pravé ruky. Rozevřete prsty, ty budou představovat jednotlivé pruhy. A ulička má být vždy mezi palem a ukazováčkem, tedy mezi prvním a druhým pruhem zleva. Bez ohledu na počet pruhů.

Jak hodnotíte skutek policistů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články