Řidič Chevroletu Camaro krásně zesměšnil policistu. Ten pak na videu lhal kolegům, před sebou totiž viděl něco úplně jiného

Ujíždět na dálnici policii není dobrý nápad. Když ale řidič sportovního auta ujede, policistovi nezbývá než lhát vlastním kolegům.

i Zdroj fotografie: B.H. Dhiaeddine / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V dnešní době ujíždět před policií je značně neuvážený krok. Moderní policejní vozy jsou obvykle rychlé, tedy v případě dálničních speciálů. A hlavně, práce policie je lépe koordinovaná než kdy předtím. Platí, že vysílačka je rychlejší než auto. Ujíždět policistům se většinou nevyplácí. To už člověk musí znát okolí, mít rychlé auto a umět řídit. A riskovat. Což je ovšem špatně a rozhodně to není z naší strany návod.

Ujíždět policii? To se nevyplácí, byť to občas někdo zvládne

Ovšem existují případy, kdy policista v dálničním autě nedokáže řidiče zadržet. Jakkoli takové chování nelze schválit, tedy ujíždění před rukou zákona, občas řidiči při útěku před policisty dokážou zaujmout nečekanými výkony. Jedna taková situace se odehrála, když se řidič Chevroletu Camaro rozhodl zesměšnit policejního důstojníka během pokusu o zastavení. K incidentu došlo 8. června kolem 22:00 hodiny.

iZdroj fotografie: Policie

Policista Richard Surrette z Arkansaské státní policie zkusil zastavit jedoucí Chevrolet Camaro. Na záznamu z palubní kamery policejního vozu je vidět, jak policista zpomaluje a snaží se zastavit zmíněný automobil. Zpočátku to vypadá, že řidič Camara brzdí na krajnici silnice s úmyslem zastavit. A tady začíná ta zajímavá část. Místo toho, aby zastavil, řidič Camara podřadil a sešlápl plyn.

Česká policie utrácí peníze daňových poplatníků. Baví se tím, za co běžné řidiče bez milosti pokutuje

Za pouhých 30 sekund je Camaro mimo dosah policejního auta a rychle se vzdaluje. Během následujících minut dosahuje Camaro rychlosti 212 km/h a policista Surrette nemá snadný úkol. Nezvládá držet s Camarem krok. Když je dotazován přes vysílačku, zda stále vidí Camaro, odpovídá, že „čas od času zahlédne zadní světla“. Tato odpověď však neodpovídá realitě zobrazené na videu. Jinak řečeno, Camaro už je dávno pryč, ale policista tvrdí opak.

Proč se policista rozhodl Camaro zastavit, zůstává záhadou, protože z videozáznamu nevypadá, že by řidič Camara porušoval nějaké zákony. Tento případ ukazuje, že i při plně legálních okolnostech může docházet k dramatickým situacím na silnicích. Nicméně stále platí, že ujíždět před policií je nebezpečné a nezodpovědné jednání, kterému by mělo být vždy zamezeno.

Ujeli byste někdy policii?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články