Vezměte tabletu do myčky a dejte ji do nádržky ostřikovačů, poděkujete si po prvním zapnutí stěračů

Šetřit se vyplatí! Chytří řidiči zvládnou uspořit tisíce jenom na tom, že nekupují komerční produkty.

i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
i Zdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě
Další 0 fotografie
                   

Řada zkušených řidičů hledá inovativní způsoby, jak ušetřit peníze při provozu svých vozidel. Jedním z překvapivých triků, který se stává stále populárnějším, je využití tablet do myčky nádobí. Nejde však o mytí samotné, ale o něco jiného. Tento netradiční způsob může přinést značné úspory při nákupech komerční chemie. Stále se měnící roční období a podmínky na silnicích přinášejí specifické výzvy pro řidiče.

Letní náplň do ostřikovačů lze levně nahradit domácí směsí

V zimě je třeba zajistit odpovídající pneumatiky a také nemrznoucí náplně. Tyto většinou obsahují nějakou formu alkoholu, který zamrzá až při skutečně hlubokých mrazech v desítkách stupňů Celsia. V letních měsících lze využít kapaliny na bázi vody, nehrozí zamrznutí a poškození trubek. Někteří zkušení řidiči se rozhodli využívat vlastní přípravky namísto drahých chemických prostředků. V reálu tak šetří tisíce korun za drahé přípravky.

iZdroj fotografie: Ondřej Komárek pro AutoŽivě

Problém s kapalinou do ostřikovačů je, že její spotřeba je značná. Zejména v létě, kdy je ve vzduchu spousta nečistot, hmyzu, otravného pylu. „Mnoho řidičů se snaží najít způsoby, jak na náplni do ostřikovačů ušetřit,“ říká expert na servis evropských a japonských aut pan Pavlíček. „Vím to od našich zákazníků v servisu.“ Někteří se prý snaží používat klasickou chemii a ředit ji. „Kupovat v obchodě klasické náplně a ředit je vodou, to není dobrý nápad,“ dodává odborník.

Citron jako nedílná součást povinné výbavy? Moudří lidé ho v autě vozí nejen kvůli bezpečnosti

Přílišným ředěním chemických prostředků v běžné vodě sice nemůže dojít k poškození vozu, ovšem mycí účinek klesá, v případě hodně naředěné kapaliny je dokonce nulový. Tablety do myčky nádobí jsou často prodávány s velkými slevami, když jejich expirační doba vyprší. Protřelí řidiči je kupují a využívají je k výrobě domácích čisticích roztoků do ostřikovačů svých vozidel. Postup je jednoduchý: tabletu rozpustit ve vlažné či teplé vodě a směs nalít do nádrže ostřikovače. Při použití teplejší vody se rozpuštění tablet usnadní.

iZdroj fotografie: Martin Sedláček

Při srovnání cen vyjde najevo úspora, je desetinásobná

Je důležité směs pečlivě promíchat, zejména pokud se jedná o ztvrdlé tablety, aby se zabránilo ucpaným hadičkám ostřikovače. Pokud zbyde nějaký roztok, může být uložen v uzavřené PET lahvičce pro pozdější použití. Funguje to? Ano. Tento trik umožňuje řidičům skutečně ušetřit značné množství peněz. Letní kapalina do ostřikovačů stojí přibližně 40 Kč za 5 litrů, zatímco levné tablety se dají pořídit za zhruba 4 Kč za kus. Úspora při výrobě vlastních čisticích roztoků je tak zřejmá, řidiči mohou ušetřit až desetinásobek.

Galerie

Další 0 fotografie

Co do ostřikovačů používáte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Zobrazit další články