Hloupou maličkostí na autě riskují rodiče život svých dětí. Dávají pedofilům a únoscům pomůcku, jak snadno zaútočit

Jméno dítěte na samolepce na autě nedává smysl. Před nehodou neochrání, navíc je signálem pro únosce a pedofilní agresory.

i Zdroj fotografie: Martin Sedláček
                   

Téma, které je možní kontroverzní, ale zavírat před ním oči by bylo zbabělé a nesprávné. Jde o noční můru všech rodičů. Představa, že se jim ztratí dítě, nebo že ho někdo dokonce unese se projeví, jakmile se dítě narodí. A strach o ně nezmizí do konce života. Rodiče obvykle dělají vše proto, aby své děti před rizikem únosu ubránili. Přesto ale dávají únoscům k dispozici proti svým vlastním dětem jednu silnou zbraň.

Únosy dětí jsou v ČR naštěstí minimální

Česká republika na tom není naštěstí podle statistik s nezvěstnými dětmi zle. Je jasné, že za grafy jsou vždy lidské osudy, většina z nich končí dobře. V ČR je ročně vyhlášeno pátrání zhruba po 1 500 dětí, velká většina z nich se během hodin či dnů v pořádku najde. Jednotky případů však končí tragicky, bohužel. Někdy rodiče mohou únoscům cestu ke zločinu usnadnit. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodiče instalují na svá auta samolepky Dítě v autě či Baby on board. Za nás je to zcela zbytečné, tato informace je pro ostatní řidiče absolutně nezajímavá a bezcenná. Ohleduplný řidič jede slušně, ať už jsou kolem něj auta s dětmi či bez dětí. A hulvát, který nehledí na nikoho, i kdyby auta kolem měla tisíce varovných samolepek. Samolepka je jen zbytečným signálem, že v daném autě cestují rodiče s dětmi. Naopak jde o vodítko pro toho, kdo si chce auto s dětmi vytipovat.

Samolepka Dítě v autě nedává smysl

Ještě horší, než univerzální Dítě v autě, je samolepka se jménem dítěte. Ostatní řidiče to nezajímá, pro pedofila je to výtečná pomůcka, jak dítě napřímo oslovit. Jsou-li děti v autě dvě, pak je to pro úchyla ještě snadnější kořist. Stačí si na parkovišti vyhlédnout rodinu s autem olepeném samolepkami Tomášek a Míša. Jít za ní od obchodního centra a v nestřeženém okamžiku dítě oslovit.  A výzvu k odchodu zdůraznit tak, že „Tomášku, pojď, Míša už venku čeká s maminkou.“

iZdroj fotografie: abcMedia

Jste rodič? Milujete své dítě a žijete v permanentní obavě o jeho zdraví a život? Tak proč chcete, aby všichni široko daleko věděli, kamkoli přijedete, že máte děti, kolik jich je, jakého jsou pohlaví a jak se jmenují? Znak rybky na autě, nebo nálepka z tuning srazu, proč ne, ale jméno vlastního dítěte na autě, to je zbytečná hloupost a bezhlavý risk. 

Fenka v náručí a dítě zapomene na mámu

Aby bylo zřejmé, v redakci nejsme parta paranoidních vystrašenců. Většina z našeho týmu má děti a povědomí o tom, jaké to je být rodičem. Ale vnímáme svět realisticky. Krom toho je zde zajímavý sociální experiment. Pokud by někdo chtěl zpochybňovat naši myšlenku a tvrdil by, že jeho malé dítě nikdy cizím člověkem neodejde, vyvedeme ho z omylu.

Na videu je člověk, pro děti zcela cizí. Ani nezná jejich jméno. Stačí mu malá fenka v náručí, pár slov a dítě, které vidí muže poprvé v životě, po několika sekundách ruku v ruce odchází. Rodiče jen nevěřícně zírají, i když předtím tvrdí, že děti před cizími lidmi varují. Podívejte se na video a představte si, jak snadný cíl by bylo dítě, když by navíc, díky samolepce, znal predátor jeho jméno.

Co vy, máte na autě jméno dítěte, a proč?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Vyučil se automechanikem a tuto práci také dlouhé roky provozoval. Pak se na čas přesunul do oblasti profesionální dopravy, řidičák má v podstatě na vše, co se dá u nás legálně řídit. Po několika letech za volantem nákladního auta se vrátil zpět k původní profesi, kterou už dělá spíše z pozice vedoucího dílny. Má tak čas na redakční a publikační činnost i osvětu v oblasti automobilové techniky.

Zobrazit další články