S 300 tisíci pro luxusní SUV. Toto jsou osvědčené možnosti

                   

Trend obliby vozů SUV ukazuje, že se jen tak nezastaví. Vozy s označením Sport Utility Vehicle stále dominují prodejnosti a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo být v následujících letech něco jinak. Lidé kupují jak auta nová, tak samozřejmě kupují také ojetiny. Pokud jste na tom stejně, náš výčet zajímavých vozidel pro vás může být jakýmsi vodítkem v případě, že SUV jak v bazarech, tak na inzertních serverech hledáte.

Někteří v tomto případě zatouží jezdit v něčem neobyčejném, až luxusním. Ani v tomto případě není problém vybrat řadu vyhovujících vozidel. A to i v případě, že máte omezený rozpočet o hodnotě 300 tisíc korun. Vybrali jsme pro vás luxusní ojetá SUV, která si i s touto částkou můžete pořídit. Jenom pozor na jednu věc – možné budoucí, nejenom servisní náklady.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Mercedes

Mercedes ML II

Druhá generace modelu Mercedes ML rozhodně stojí za povšimnutí. Prodávala se v letech 2005 až 2011 a na rozdíl od generace první zde už byla vychytána řada předchozích problémů. Výsledkem tak bylo poměrně stylové, ale hlavně kvalitní auto. To je vidět už na první pohled. A to i při pohledu do interiéru, kde je vidět vysoce kvalitní zpracování. Poměrně zajímavá věc se odehrává pod kapotou. Zde nenajdete žádné čtyřválcové motory, ale výhradně jenom motorizace šesti a osmi válcová. V případě benzínu s výkonem až 306 koní, což rozhodně stojí za vyzkoušení. I přes velikost vozu se nemusíte bát, že by mu výkon nedostačoval. Naopak.

Jeep Grand Cherokee WK

Už na první pohled je vidět, že se s vozem Jeep Grand Cherokee WK na našich silnicích rozhodně odlišíte. Pokud něčím rozhodně umí zaujmout, tak je to jeho design, který si neodpustí některé typické americké prvky. I proto ho můžeme označit za velmi stylovou volbu. I díky svému provedení auto působí celkem robustním dojmem. Zpracování interiéru by sice mohlo být lepší, ale jinak se jedná o poměrně zajímavou volbu, kde nezklame ani výběr motorizací. Co třeba motorizace 3,7 V6 nebo 5,7 V8? Samozřejmě v kombinaci s automatem a možností mít po kapotou nachystaných až 357 koní.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Jeep

Volvo XC90 I

První generace vozu Volvo XC90 se těšila velké popularitě. Ostatně není se čemu divit, jelikož automobilka zde navázala na svůj trend, kterým je spolehlivost, kvalita a také bezpečnost. I po letech si majitelé chrání třeba vysokou ochranu proti korozi, nebo dobré materiálové zpracování interiéru. A to mluvíme o voze, který se vyráběl od roku 2002 do roku 2014. Takto dlouho byla k mání první generace, což už o něčem svědčí. Zajímavé věci se odehrály pod kapotou, kde je možné narazit na pro mnohé netypické pětiválcové motory. Například 2,4 D s výkonem 163 až 200 koní, či bohatý výběr benzinových motorizací, díky kterým může být toto velmi kvalitní SUV pod kapotou až 315 koní. A ty bohatě stačí k tomu, aby vůz této velikosti rychle a pružně uvedly do pohybu.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Volvo

Audi Q7 I

Ani první generace Audi Q7 rozhodně nesmí v našem výčtu chybět. Pokud se ohlédneme do minulosti, je třeba říci, že auto se vyrábělo a prodávalo jako nové v letech 2005 až 2015, což rozhodně také svědčí o celkovém úspěchu. Vůz lze označit jako jednu z vlajkových lodí automobilky. Navíc můžeme toto SUV označit za vůz, který je skutečně praktický, jelikož nabídne až 7 míst k sezení, což se hodí třeba početnějším rodinám. A je to Audi, takže můžete čekat i kvalitu zpracování a stále velmi povedený vzhled. A uvnitř zase dostatek prostoru. Auto ve své době lákalo i na bohatý výběr motorizací, z čehož můžete těžit nyní, až budete procházet nabídky jednotlivých autobazarů. Pokud se rozhodnete pro benzin, mohou být dobrou a dostatečně výkonnou volbou motorizace 3,6 V6 a 4,2 V8 FSI. Pokud naopak pro naftu, zamyslete se nad motorizacemi 3,0 V6 TDI a 4,2 V8 TDI.

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články