S autopůjčovnou lze vyzrát na modré zóny v Praze

                   

Modré zóny jsou v poslední době velmi aktuální téma ve většině větších i menších měst, kde je potíž s parkováním. Po pravdě řečeno s parkováním v centrech měst a obcí již mají potíže skoro všechna města. Zpočátku stačila placená parkoviště, aby nedocházelo k dlouhodobému zabírání parkovacích míst. S postupným rychlým zvýšením počtu osobních automobilů se přešlo na systém modrých zón. Ty jsou určeny pro místní řidiče. Pro návštěvníky například v Praze jsou vyhrazena placená místa ve fialových zónách.

Chybí záchytná parkoviště

Modré zóny jsou zavedeny v Praze 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 a od nového roku 2020 se přidává Praha 9. Zavádění zón ovšem způsobuje lavinový efekt. Auta se často přelijí jen o kousek dál, kde ještě zóny nejsou a to způsobí, že jsou tam následně také zprovozněny, jelikož zabírají místo místním. Největší potíž je v tom, že město má nedostatek záchytných parkovišť na okraji Prahy. Existuje několik P+R parkovišť, které jsou většinou přeplněná. I návštěvníci Prahy mohou zdarma zaparkovat v zónách placeného stání. Většinou tak mohou učinit o víkendu a v některých městských částech i přes noc. 

Pozor na fialové zóny

Některé modré a fialové zóny  jsou zdarma od 20.00 do 8:00 například na Praze 4, 5, 8. V ostatních městských částech bez placení můžete fialové  využít jen o víkendu. Velký pozor je třeba dávat na fialových zónách, které kontroluje Eltodo auto s kamerami na střeše. Pokud zde pouze na chvilku zastavíte a toto auto vás vyfotí a současně nemáte zaplaceno, pokuta 500 Kč vás nemine. Dle úředníků je v těchto zónách bez zaplacení zákaz zastavení. Nejhorší na všem je skutečnost, že každá městská část má svoje podmínky v těchto zónách, takže informace z jedné Prahy neplatí o pár metrů dál v jiné Praze.

Na auto z autopůjčovny lze zařídit parkovací oprávnění

Pokud si pronajmete automobil v autopůjčovně, je možné na toto auto vyřídit oprávnění pro parkování v modrých a fialových zónách. Auto můžete mít v autoservisu nebo ho nemusíte vůbec vlastnit. Jedinou podmínkou je trvalý pobyt v Praze. Pracovníci autopůjčovny vám pomohou s vyřízením těchto formalit. Autopůjčovnu můžete kontaktovat telefonicky, e-mailem nebo přes on-line formulář. Kancelář půjčovny aut je v centru Prahy na adrese Chodská 25, Praha 2. Provozní doba je velice vstřícná, od pondělí do neděle od 7:00 do 19:00, včetně všech svátků.

Ceny v autopůjčovnách výrazně klesly

V současné době není důvod se obávat cen v autopůjčovně. Konkurence stlačila ceny hodně nízko a například Škoda Fabia III vyjde při měsíčním pronájmu v autopůjčovně Automoc v Praze na 390 korun za den včetně DPH. Ještě v nedávné době nebylo možné se na takto nízké ceny dostat. Zajímavé je to v době, kdy veškeré služby a produkty zdražují. Havarijní i povinné ručení stoupá každoročně. Ceny nových vozů, servisních prací i mzdové náklady jsou na tom stejně. Konkurence ovšem dokáže s vysokými cenami slušně zatočit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články