Grafici si pohráli se Škodou Scala. Jak by vypadala ve verzi RS nebo jako SUV?

                   

Myšlenka na Škodu Scala RS není úplně mimo mísu, když vezmete v úvahu, že Škoda tento vůz původně představila v říjnu na pařížském autosalonu jako koncept Vision RS, který vzbudil velký ohlas.

Mohlo by vás zajímat: Hyundai i30N Fastback: Nový konkurent pro VW Golf?

Netrvalo to ani moc dlouho, a už se objevili šikovní kluci s licencí plné verze Photoshopu a pozměnili oficiální obrázky nové Škody Scala, aby nám ukázali, jak si tento kompaktní hatchback představují ve všech možných verzích. Náhrada za Rapid Spaceback debutovala pouze před několika dny, a přestože automobilka Škoda tvrdí, že nemá v úmyslu vyrábět verzi RS (alespoň prozatím), těmto lidem to nezabránilo v tom, aby ze Škody Scala udělali hot hatch aspoň na obrázku.

i

Scala VRS by šlapala na paty Golfu GTI

Levnější alternativu k hot hatchi Volkswagen Golf GTI by nadšenci určitě ocenili nejen kvůli nižší ceně, i když by patrně dostala slabší motorizaci, aby nešlapala na kuří oko šéfům ve Wolfsburgu.

i

Bude Scala v oplastované verzi do terénu?

Další malé cvičení v oblasti digitálního designu ukazuje Škodu Scala v robustní verzi Scout, která dává mladoboleslavské novince prvky SUV v podobě vyšší světlé výšky a dodatečných ochranných plastů. Možná by to byl pro Škodovku způsob, jak těm, kteří zatím nechtějí plnohodnotné SUV, nabídnout alternativu k modelu Karoq.

Mohlo by vás zajímat: Passat a Arteon vyrobí Škoda v Kvasinách, VW bude elektrický

Zatímco modely s označením Scout standardně přicházejí s pohonem všech kol, vozy označené jako ScoutLine jsou o něco levnější a mají jen pohon předních kol. Uvidíme, jestli se od české automobilky dočkáme alespoň jedné z těchto dvou nakreslených verzí.

i

Scala s protaženou zádí by vypadala líbivě

Scala je v podstatě náhradou za Rapid Spaceback, ale některé obrázky hravých grafiků ukazují vůz s mírně upravenou karoserií a delšími pátými dveřmi které napodobují starý Rapid liftback.

Přemýšlejte o tom jako o škodovácké konkurenci pro Hyundai i30 Fastback, doplněnou o imaginární verzi RS, která vypadá velice slibně, i když je to bohužel pouze vlhký sen fandů škodovek.

i

Nedělejte si proto velké naděje, protože se zdá nepravděpodobné, že se některý z těchto výkresů dočkal uvedení v život, i když stále doufáme, že se Scala VRS objeví na trhu někdy v příštích letech.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
adbz.cz
adbz.cz
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice