Suzuki Jimny se vrací. Jaká je 4. generace oblíbeného off-roadu?

i Zdroj fotografie: Suzuki
                   

Již v srpnu 2017 se začaly objevovat spekulace, že milované kapesní SUV by se mohlo vrátit a nyní je to jasné. V době, kdy jsou kombíky B segmentu vytlačovány pseudoterénními vozy se vrací průkopník, který zvládl vše a byl v podstatě nesmrtelný. V krémové hnědé s černou střechou vypadá naprosto neodolatelně. Ačkoli celkový hranatý tvar zůstává při starém, společnost Suzuki pochopitelně provedla mnoho změn, aby držela krok s časem, ale původní receptura byla zachována.

Uvnitř kabiny to pochopitelně vypadá trochu jinak, palubní deska byla přepracována, aby uvolnila prostor pro dotykovou obrazovku, která sedí vysoko na středové konzoli. Je to velký krok vpřed ve srovnání s jeho 20letým předchůdcem, ale stále v sobě má tu dobrodružnou náturu, kterou od Suzuki Jimny očekáváme.

Množství obrázků obsahuje některé oficiální údaje zveřejněné na webových stránkách společnosti, například tuhý rám žebříkového typu nebo použití víceprvkové nápravy s nezávislým odpružením, což má Jimnymu zajistit, aby neztratil nic ze své pověstné obratnosti v terénu. Do něj je připravený volitelný pohon všech kol s redukovanou převodovkou, která je ještě zlepší průchodnost přes nerovnosti a usnadní stoupání do prudkých kopců.

Podle předběžných technických specifikací bude Jimny k dispozici s malým motorem o objemu 0,66 litru a pak také větším, s objemem 1,5 litru, u které si vybereme mezi pětistupňovou manuální a čtyřstupňovou automatickou převodovkou. K dispozici budou 15 nebo 16palcová kola, a v další volitelné výbavě se můžeme těšit na tempomat, startovací tlačítko, multifunkční volant a klimatizaci. Z prvků aktivní bezpečnosti si budeme muset vystačit se samočinným nouzovým bržděním.

Veškeré informace budou k dispozici 5. července, kdy se nová generace Suzuki Jimny dočká slavnostního představení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články