Světové auto roku 2020 má své finalisty. Vyhraje Mazda nebo Kia

                   

Světové auto roku 2020 se dostává do finálové fáze a nyní jsou známi finalisté. Ona trojice, která bude bojovat o tento prestižní titul. K vyhlášení dojde za necelý měsíc, konkrétně tedy 8. dubna letošního roku, na autosalonu v New Yorku. Tento den se dozvíme, zda bude vítězem Kia, nebo Mazda.

Jaká je podoba finalistů?

Jak víme, že to musí být Kia nebo Mazda, a nebudete to nikdo jiný? Je to celkem jednoduché. Stačí se podávat na finálovou trojici, kde má japonská značka dva zástupce a korejská jednoho. Konkrétně jsou tedy ve finále vozy Kia Telluride, Mazda CX-30 a Mazda 3. Kdo bude vítězem, to se dozvíme už začátkem dubna.

Jak jsou na tom další kategorie?

Světové auto roku 2020 je spojeno také s několika dalšími kategoriemi, kde budou bojovat jednotliví zástupci různých automobilek. Abyste měli přehled i o tom, kdo bude bojovat v jednotlivých kategoriích, máme pro vás přehled i tohoto typu.

Městská auta

Tady najdeme mezi finalisty model Kia Soul EV, dále je to Mini Electric a jako třetí bude bojovat o dobré umístění Volkswagen T-Cross. Nechme se překvapit, jak se mu v souboji s elektromobily bude dařit.

Luxusní auta

I toto je jedna z kategorií. A tady je jasné, že vyhraje buď Mercedes, nebo Porsche. Je to dáno složením finálové trojice, kam patří modely Mercedes-Benz EQC, Porsche 911 a Porsche Taycan. Všechny tři mají co nabídnout. Který nakonec bude tím nejlepším?

Sportovní auta

Tady už je celkem jasné, která automobilka se bude radovat. Jenom ještě neví, se kterým modelem to bude. Ve finále této kategorie totiž najdeme vozy Porsche 718 Spyder, Porsche 911 a Porsche Taycan.

Auta s nejlepším designem

Ano, i ten se hodnotí. Pokud někdo vybírá auto hlavně podle tohoto konkrétního parametru, tak může už nyní přemýšlet, kdo z finalistů má největší šance na vítězství. Bude to Mazda 3, Peugeot 208, nebo Porsche Taycan?

Foto: Tiskové materiály Kia

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články