Tesla oslavila milion vyrobených elektrických vozidel

                   

Americká automobilka Tesla má velký důvod k oslavě. Podařilo se jí vyrobit již milióntý automobil. V rámci produkce této automobilky, která se zaměřuje výhradně na elektrická auta, je to poměrně důležitý milník, který kromě jiného ukazuje také na její postupný růst. A vzhledem k tomu, kde všude chce stavět nebo již postavila další továrny, budou další milionté kusy oznamovány podstatně dříve.

Miliontý kus po 12 letech

A jak dlouho Tesle trvalo, než mohl z jejích výrobních linek sjet první milióntý automobil? Byla to poměrně dlouhá doba, jelikož vše trvalo 12 let. Oficiálně došlo k založení značky v roce 2003. A až 5 let po tom došlo k tomu, že se vyrobilo první elektrické auto. Bylo tomu v roce 2008, kdy z výrobní linky sjel Tesla Roadster. Od té doby uběhlo nejenom mnoho času, ale také se vyvinulo několik nových modelů. A ty šly postupně do výroby a nyní, v roce 2020 může Tesla slavit to, že z její výroby vyjel vůz s pořadovým číslem 1 000 000.

Slavná Tesla Model Y

A jaký model byl tím, který byl slavným miliontým? Jednalo se o vůz Tesla Model Y. Jedná se o celkem povedený crossover, o kterém můžeme říci, že se aktuálně zabydluje na trhu s elektrickými vozy. Ten ale není jediným autem, které pomohl k dosažení tohoto milníku. Opomenout nelze ani Tesla Model 3, který je považován za jedno z nejdostupnějších aut americké automobilky. A jsou tu ještě další, jako je třeba Tesla Model S, nebo Tesla Model X.

Budoucnost je jasná

A jak je to s budoucností automobilky? Tady je to celkem jasné. Kromě současných osvědčených modelů půjde do výroby i zajímavá a pro mnohé kontroverzní novinka, která zaujme i svým designem. Je to slavný Tesla Cybertruck, který má ukázat možnou podobu pick-upů, které jsou hlavně na americkém trhu velmi populární. Nutno však říci, že ten od Tesly se od těch standardních velmi liší. A nejenom tím, že je na elektřinu.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články