Tesla se šplhá na přední příčky před Toyotu, roste rychleji než všichni očekávali

                   

Americká automobilka Tesla, jejímž spoluzakladatelem je i známý inovátor Elon Musk, se nyní může řadit mezi nejcennější společnosti na světě v oblasti automobilového průmyslu. Akcie Tesly totiž počátkem července značně stouply (až o 5 procent). Od ledna tohoto roku až doposud se akcie Tesly celkově navýšily o neuvěřitelných 163 procent. Její nynější hodnota tak činí přes 209 miliard dolarů. Tím tato americká společnost předčila japonskou Toyotu o 6 miliard dolarů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Tesla na trhu ceněná zlatem

Tesla je známá především ekologickými vozy. Zaměřuje se na výrobu elektrických automobilů a systémů autonomního řízení, pomocí takzvaných autopilotů. Fakt, že Tesla nyní neuvěřitelným způsobem prosperuje, dává informaci o tom, že její vozy jsou a budou velice žádané. Budoucnost elektrických automobilů má tedy v očích investorů pozitivní vývoj. Automobilka dokonce několikanásobně předčila i světoznámé značky jako jsou Ford Motor a General Motors.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Navzdory pandemii koronaviru Tesla prosperovala

Koncem minulého roku se americká automobilka Tesla nechala slyšet, že žádné ztráty neutrpěla, a naopak prosperovala velice úspěšně. Společnost neovlivnilo ani pro světovou ekonomiku velice náročné období pandemie koronaviru. V období od ledna do března roku 2020 si Tesla na své konto připsala další úspěšné měsíce. Výrobu nezastavila a vozy vyráběla dál. Svým klientům dodala celkem přes 88 000 nových automobilů. Dokonce odborníky překvapilo, že Tesla v tomto náročném roce vyrobila až o čtyřicet procent více vozů než ve stejném časovém úseku minulého roku. Společnost si tedy vede nanejvýš dobře. O to více je překvapující, že japonská Toyota v minulém roce značným způsobem vedla, co do ziskovosti a produktivity a Tesla ji závratnou rychlostí dokázala v tak krátkém čase předběhnout, co se týká hodnoty společnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rychlost produkce hypersonických raket Kinžal je žalostně nízká, a ke všemu je americký Patriot „ztrapnil“, jak nejlépe mohl
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové