Tesla se šplhá na přední příčky před Toyotu, roste rychleji než všichni očekávali

                   

Americká automobilka Tesla, jejímž spoluzakladatelem je i známý inovátor Elon Musk, se nyní může řadit mezi nejcennější společnosti na světě v oblasti automobilového průmyslu. Akcie Tesly totiž počátkem července značně stouply (až o 5 procent). Od ledna tohoto roku až doposud se akcie Tesly celkově navýšily o neuvěřitelných 163 procent. Její nynější hodnota tak činí přes 209 miliard dolarů. Tím tato americká společnost předčila japonskou Toyotu o 6 miliard dolarů.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Tesla na trhu ceněná zlatem

Tesla je známá především ekologickými vozy. Zaměřuje se na výrobu elektrických automobilů a systémů autonomního řízení, pomocí takzvaných autopilotů. Fakt, že Tesla nyní neuvěřitelným způsobem prosperuje, dává informaci o tom, že její vozy jsou a budou velice žádané. Budoucnost elektrických automobilů má tedy v očích investorů pozitivní vývoj. Automobilka dokonce několikanásobně předčila i světoznámé značky jako jsou Ford Motor a General Motors.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Pixabay.com

Navzdory pandemii koronaviru Tesla prosperovala

Koncem minulého roku se americká automobilka Tesla nechala slyšet, že žádné ztráty neutrpěla, a naopak prosperovala velice úspěšně. Společnost neovlivnilo ani pro světovou ekonomiku velice náročné období pandemie koronaviru. V období od ledna do března roku 2020 si Tesla na své konto připsala další úspěšné měsíce. Výrobu nezastavila a vozy vyráběla dál. Svým klientům dodala celkem přes 88 000 nových automobilů. Dokonce odborníky překvapilo, že Tesla v tomto náročném roce vyrobila až o čtyřicet procent více vozů než ve stejném časovém úseku minulého roku. Společnost si tedy vede nanejvýš dobře. O to více je překvapující, že japonská Toyota v minulém roce značným způsobem vedla, co do ziskovosti a produktivity a Tesla ji závratnou rychlostí dokázala v tak krátkém čase předběhnout, co se týká hodnoty společnosti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články