Tesla v Německu narazila. Soud rozhodl, že musí okamžitě zastavit stavební práce

                   

Když Tesla ohlásila, že zamíří do Evropy, kde chce postavit jednu ze svých Gigafactory, začalo se spekulovat o tom, kde to nakonec bude. Vhodnou zemí bylo nakonec Německo, a to mimo jiné i pro svou strategickou evropskou polohu. I přes několik prvotních problémů, stejně jako přes protesty některých místních občanů nakonec došlo k tomu, že se vyřídili všechny potřebné dokumenty a stavba Gigafactory mohla začít. Ne však na dlouho.

Po pár dnech vydal soud stopku

Práce na Gigafactory v Německu trvaly skutečně jenom několik dní a už musí být zastaveny. Tesla v Německu narazila na rozhodnutí soudu, který vydal rozhodnutí, které americké automobilce nařizuje práce zastavit. A to celkem na dlouho, jelikož zákaz pokračování v budování bude trvat minimálně do poloviny března. Jde tedy zhruba o jeden měsíc, který už bude mít na termín dokončení stavby určitě zásadní vliv.

Problémy už na začátku

I když se lokalita pro Gigafactory zdála jako skvělá, nakonec se ukázalo, že zde bude více problémů, než kladů. Hrozí zde problém s nedostatkem vody, kterou může Gigafactory místním obyvatelům sebrat. To bylo důvodem prvních protestů. Dalším problémem byla nevybuchlá válečná munice, kterou bylo třeba nejprve najít a nechat zlikvidovat. Třetím problémem je masivní odlesnění, jelikož pro stavbu Gigafactory bude nutné vykácet pořádný kus lesa. A v tu chvíli se ozvali i ekologové.

Soud nařídil zastavení prací

Právě ekologové mají hlavní podíl na tom, že soud vydal rozhodnutí, ve kterém pozastavuje práce na továrně Tesly v Evropě. Důvodem je právě více než 90 hektarů lesů, které mají být vykáceny. Navíc k tomu má docházet v této době, kdy by naopak měly mít zvířata v tomto lese žijící velký klid. I proto se ekologové ozvali a soud jim dal za pravdu. Tesla je nyní v situaci, kdy musí tento problém začít nějakým způsobem aktivně řešit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Spolupráce Ruska a Íránu je rozsáhlejší, než se může zdát: těží z ní obě země, islámská republika hlavně ucítila možnost značné modernizace
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení
adbz.cz
adbz.cz
Odolná střecha je komplexní práce. Na co nesmíte zapomenout?