Tokio: Mazda ukáže hatchback s novým motorem Skyactiv-X, ale také novou CX-8 | AutoŽivě

Tokio: Mazda ukáže hatchback s novým motorem Skyactiv-X, ale také novou CX-8

Společnost Mazda Motor Corporation vystaví na tokijském autosalonu 2017 dva koncepční vozy: jeden přichází jako předzvěst budoucí generace produktů automobilky a druhý zase ztělesňuje budoucí směřování designu. Jako technický exponát vystaví Mazda i zážehový motor SKYACTIV-X. Autosalon bude pro veřejnost přístupný od 28. října do 5. listopadu.

V Tokiu zažije svou světovou premiéru produktový koncept – kompaktní hatchback, který předznamenává design budoucnosti a technologie blízké budoucnosti. O pohon se stará motor SKYACTIV-X, celosvětově první komerčně dostupný zážehový motor s kompresním zapalováním. Výsledkem je dramaticky propracovaný dynamický výkon, který dokonale ladí s působivým zevnějškem.

Na druhé straně, model designové vize definuje designovou koncepci příští generace vozů Mazda – jde o hlubší vyjádření designového jazyka KODO, který se poprvé představil v modelu Mazda CX-5 v roce 2012.

Mezi vystavené exponáty bude patřit i Mazda CX-8, nové SUV typu crossover se třemi řadami sedadel, které přinese zásadní vylepšení ekologického 2,2-litrového vznětového motoru SKYACTIV-D. A dále speciální edice Mazda MX-5 Red Top s červenou střechou. Mazda CX-8 se v Japonsku začne prodávat v prosinci. O premiéře v Evropě se zatím oficiálně nemluví. Mazda MX-5 nabídne tmavočervenou plátěnou střechu a čalounění kůží nappa kaštanové barvy.

„V srpnu jsme ohlásili naši dlouhodobou vizi rozvoje technologií s názvem SustainableZoom-Zoom 2030, která definuje způsob, jakým chce Mazda pomocí potěšení z jízdy, jako nejpřitažlivější vlastnosti automobilu, řešit problémy, kterým lidé, naše zem i společnost musí čelit. Vize zavazuje automobilku Mazda k výraznému snížení emisí CO2 a myslíme si, že nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je snížit emise v reálných podmínkách a současně nabídnout kombinaci technologií spalovacích motorů a elektrického pohonu, které zohledňují energetickou situaci a energetický mix konkrétního regionu, „řekl výkonný ředitel, prezident a generální ředitel společnosti Mazda Masamiči Koga. „Náš stánek letos předznamenává začátek nové éry pro značku Mazda. Představíme koncept s designem a technologiemi, které definují celou příští generaci vozů Mazda. Jednou z těchto technologií je i zážehový motor SKYACTIV-X, který je splněním dlouhodobého snu světového automobilového průmyslu.“
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 95 hlasů
Nahlásit chybu