Tokio: Mazda ukáže hatchback s novým motorem Skyactiv-X, ale také novou CX-8

                   

Společnost Mazda Motor Corporation vystaví na tokijském autosalonu 2017 dva koncepční vozy: jeden přichází jako předzvěst budoucí generace produktů automobilky a druhý zase ztělesňuje budoucí směřování designu. Jako technický exponát vystaví Mazda i zážehový motor SKYACTIV-X. Autosalon bude pro veřejnost přístupný od 28. října do 5. listopadu.

V Tokiu zažije svou světovou premiéru produktový koncept – kompaktní hatchback, který předznamenává design budoucnosti a technologie blízké budoucnosti. O pohon se stará motor SKYACTIV-X, celosvětově první komerčně dostupný zážehový motor s kompresním zapalováním. Výsledkem je dramaticky propracovaný dynamický výkon, který dokonale ladí s působivým zevnějškem.

Na druhé straně, model designové vize definuje designovou koncepci příští generace vozů Mazda – jde o hlubší vyjádření designového jazyka KODO, který se poprvé představil v modelu Mazda CX-5 v roce 2012.

Mezi vystavené exponáty bude patřit i Mazda CX-8, nové SUV typu crossover se třemi řadami sedadel, které přinese zásadní vylepšení ekologického 2,2-litrového vznětového motoru SKYACTIV-D. A dále speciální edice Mazda MX-5 Red Top s červenou střechou. Mazda CX-8 se v Japonsku začne prodávat v prosinci. O premiéře v Evropě se zatím oficiálně nemluví. Mazda MX-5 nabídne tmavočervenou plátěnou střechu a čalounění kůží nappa kaštanové barvy.

„V srpnu jsme ohlásili naši dlouhodobou vizi rozvoje technologií s názvem SustainableZoom-Zoom 2030, která definuje způsob, jakým chce Mazda pomocí potěšení z jízdy, jako nejpřitažlivější vlastnosti automobilu, řešit problémy, kterým lidé, naše zem i společnost musí čelit. Vize zavazuje automobilku Mazda k výraznému snížení emisí CO2 a myslíme si, že nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je snížit emise v reálných podmínkách a současně nabídnout kombinaci technologií spalovacích motorů a elektrického pohonu, které zohledňují energetickou situaci a energetický mix konkrétního regionu, „řekl výkonný ředitel, prezident a generální ředitel společnosti Mazda Masamiči Koga. „Náš stánek letos předznamenává začátek nové éry pro značku Mazda. Představíme koncept s designem a technologiemi, které definují celou příští generaci vozů Mazda. Jednou z těchto technologií je i zážehový motor SKYACTIV-X, který je splněním dlouhodobého snu světového automobilového průmyslu.“

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Nová turecká naváděná raketa pro dron zasáhne cíl nadzvukovou rychlostí do vzdálenosti až 150 km, zdolat může leckterou obranu
Události247.cz
Události247.cz
Lidé o víkendu vítali jaro, zima ale ještě neřekla poslední slovo
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Chytré hodinky a další zařízení mohou člověka zabít. Nový výzkum odhalil rizikovou skupinu těchto přístrojů
adbz.cz
adbz.cz
Kontejnerové domy: 10 výhod