Toto jsou vůbec nejlepší čtyřválcové motory, jiné byste neměli kupovat. Ve kterých autech je najdete?

Čtyřválcové motory jsou mezi moderními agregáty montovanými do automobilů aktuálně nejoblíbenější. Které z nich jsou ovšem ty nejlepší a ve kterých modelech vozů je najdete?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Čtyřválce Jsou oceňované pro svůj výkon a kompaktnost a montují se i do malých sportovních sedanů a hatchbacků. Společnost HotCars sestavila žebříček 5ti nejlepších čtyřválců a my si je spolu nyní představíme. Absolutním lídrem mezi čtyřválci je dvoulitrový přeplňovaný motor Mercedes-AMG M139 s výkonem od 382 do 469 koní. Montuje se do vozů Mercedes-AMG A45S, Mercedes-AMG CLA45S a Mercedes-AMG SL43.

Mercedes a Volvo jsou mezi čtyřválci na špici

Modifikace dvoulitrového turbomotoru s výkonem 469 koní je nejvýkonnějším motorem, který kdy automobilky přinesly na trh. Na druhém místě je čtyřválcový motor Volvo 2,0 l VEP4. Motory této řady jsou montovány do modelů Volvo S60, V60, XC60 a Polestar 1. Motor Volvo 2,0 l VEP4 je přeplňovaný dvěma turbodmychadly a dosahuje výkonu 400 až 455 koní.

i

Na třetím místě je 2,3litrový přeplňovaný motor Ford EcoBoost, jehož výkon začíná na 270 koních a dosahuje výkonu 405 koní. Zároveň je kompatibilní nejen s manuální převodovkou, ale také s automatickou. Montuje se do vozů Ford Explorer, Bronco, Ranger a také do legendárních Mustangů. Další místo v první pětce zaujímá dvoulitrový přeplňovaný motor Honda K1C2 s výkonem od 306 do 320 koní. Montuje se do modelů jako Honda Civic Type R FL20 a Acura Integra Type S DE5.

10 nejhorších aut podle Jeremyho Clarksona. Neřeší výkon ani původ, zkritizuje vše. Je mezi nimi i Škoda?

Výčet nejlepších čtyřválců uzavírá dvoulitrový motor Volkswagen EA888, který se vyrábí od roku 2008. S výkonem 197 až 320 koní se nachází pod kapotou mnoha vozů koncernu Volkswagen, včetně modelů Golf GTI a Golf R, stejně jako Audi TTS, Volkswagen Passat a Audi S3.

Koncern rovněž vynikající, Ford a Honda v těsném závěsu

Volba vozu s jedním ze čtyřválců z našeho výčtu je rozhodně správná. Tyto motory jsou jednak efektivní a současně spolehlivé. Pokud byste však hledaly na automobilovém trhu ty vůbec nejspolehlivější motory, vězte, že se vůbec nejedná o čtyřválce, ale o agregáty s podstatně větším objemem.

Vybrali byste si mezi aktuální nabídkou vozů na trhu právě čtyřválec? A pokud ano, z jakého důvodu?

Zdroj: hotcars.com
Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zkušený automobilový novinář, který seděl za volantem více než 500 různých aut, přináší svůj bohatý repertoár zkušeností do nového pořadu AutoŽivě. Můžete ho sledovat na české službě Stream i YouTube.

Zobrazit další články