Toyota C-HR je výkonnější. Hybridní pohon nabídne 184 koní

                   

Toyota C-HR patří mezi designově velmi povedené vozy, za kterými se téměř každý ohlédne. Nejde o jedinou přednost, se kterou novinka přichází. Automobilka si pro zájemce nachystala několik novinek, který mají jediný cíl. Ještě více zvýšit prodeje tohoto zajímavého SUV. Hlavním lákadlem má být především pohon a jízdní vlastnosti.

Zvýšení výkonu hybridního pohonu

Toyota C-HR je hybridem, který bude lákat hlavně na vyšší výkon. Pohonná jednotka s označením Dynamic Force využívá kombinaci dvoulitrového spalovacího motoru a také elektromotoru. Tato kombinace je již používána v modelu Toyota Corolla, kde je vozidlu poskytnut výkon 180 koní a zrychlení do 8 sekund. Stejného výkonu si budou moci užívat i majitelé Toyoty C-HR, i když vzhledem k velikosti vozu bude třeba počítat s tím, že zrychlení bude jistě trvat i něco déle.

Důraz na jízdní vlastnosti

I tady bylo poměrně výrazně zapracováno. Toyota C-HR byla optimalizována tak, aby nabídla co možná nejlepší zážitek z jízdy. Příkladem má být nejenom vylepšený posilovač řízení který napomůže lepší ovladatelnosti vozu a držení jízdní stopy. Opomíjet nelze také modifikované odpružení, které pomůže zvýšit celkový komfort během jízdy.

Uvnitř bude nový multimediální systém

I interiér se lehce změnil. Hlavním lákadlem má být především zcela nový multimediální systém, který má podporu Apple CarPlay a Android Auto. Jinak nejsou změny v interiéru až tak výrazné a Toyota i nadále sází hlavně na celkovou praktičnost a dobrou dostupnost všech ovládacích prvků.

Nechybí ani nová světla

Ty zaujmou na první pohled. Nejenom, že nadchnou svou kvalitou, jelikož byla použita zcela nová LED technologie. Nadchne především přepracovaný design, kdy přední světlomety byly sloučeny do jednoho projektoru, zatímco zadní světlomety vytváření poměrně povedené souznění s černou linií zadního spojleru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jak vypadá jedna z nejděsivějších atomovek v hojném ruském arzenálu: balistická raketa Satan (R-36M) připomíná světu, čeho se bát
Události247.cz
Události247.cz
Konec známkování na prvním stupni? Nesmysl, myslí si většina Čechů
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
I zkušení řidiči se na silnici dopouští mnoha chyb. Nehoda může skončit smrtí celé posádky
adbz.cz
adbz.cz
Praktická rýže v pytlíku není dobrá volba. Přispívá ke vzniku cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění