Toyota Corolla patří k nejbezpečnějším autům současnosti, čím je tak výjimečná?

                   

Od představení nové Toyoty Corolla uběhly necelé dva měsíce, během nichž už stihla absolvovat řadu testů. Jedním z nich byl také crash test prováděný australskou společností ANCAP (Australský program pro posuzování nových vozidel), z něhož vyšla nová Corolla jako jeden z nejbezpečnějších hatchbacků současnosti a získala pětihvězdičkové (tedy nejlepší možné) hodnocení.

V Toyotě Corolle budete dokonale chráněni

O bezpečnosti aut se žerty nedělají, a vzhledem k testování nezávislou společností můžeme brát výsledky vážně. Toyota Corolla získala skvělých 96% z celkového hodnocení; dospělí (či podobně vysocí lidé) jsou v autě dokonale chráněni v případě čelní, boční i zadní kolize. Pro děti není ochrana vzhledem k jejich výšce tak dokonalá, přesto získala v hodnocení velmi slušných 83%.

Bezpečnost vozu zvyšuje také systém automatické detekce chodců, cyklistů a překážek, který dokáže v městských podmínkách vyhodnotit situaci a automaticky zabrzdit. Plusem je také spolehlivost přední části vozidla, v níž nedojde ani při nárazu ve vysoké rychlosti k příliš znatelnému posunu motoru, a nohy řidiče i spolujezdce tak zůstanou chráněny.

Na bezpečnosti záleží, a protože je ve městě potřeba dvojnásobné ostražitosti, je taková ochrana vítána (koneckonců, obvykle jsme oběťmi zběsilé jízdy druhých). Vedle toho je Toyota Corolla vybavena asistentem pro udržení vozidla v jízdním pruhu, monitorem slepého bodu a asistenčním systémem pro detekci dopravních značek a překračování povolené rychlosti. Celkem tak získala nová Corolla v kategorii chytrých systémů 76%, což dává malému hatchbacku ve své třídě trochu navrch.

Test společnosti ANCAP je kromě bezpečnosti ukázkou neustálého vývoje. I modernější technologie se dnes stále častěji dostávají do „lidových vozů“, protože pro automobilky není tak pracné a nákladné systémy do vozů implementovat. Toyota Corolla je důkazem, že za bezpečnost nemusíte platit horentní sumy; tento bezpečný hatchback seženete kolem 430 tisíc Kč. Nový hatchback Toyota Corolla sice nepatří k nejvzhlednějším, zato nabízí nadstandardní výbavu a skvělou bezpečnost za velmi přijatelnou cenu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články