Agresivní jízda, troubení a vybržďování eskalovalo ve střelbu z pistole. Řidiči hrozí 15 let vězení

Záběry z auta, jehož řidič zahájil palbu na jiný vůz uprostřed rušné dálnice, obletěly média. Řidič si prostřílel vlastní auto a je vyšetřovaný ze dvou trestných činů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Třicetiletý Popper jel na silnici v Miami a domníval se, že na jeho Toyotu Venza útočí jiný řidič. Policejní vyšetřovatelé ale získali záběry z dalšího auta, které to nepotvrdily. Podle policie Popper druhého řidiče blokoval v jízdě tím, že v dopravní špičce měnil jízdní pruh. Pravděpodobně se nechtěl nechat předjet a vjel do levého pruhu, čímž zablokoval řidiče Toyoty Camry. Ten zareagoval zatroubením.

Troubení i vybržďování

Na videu je vidět, jaká byla reakce. Popper se podíval do levého zpětného zrcátka a sprostě zanadával. Vzápětí se pokusí druhý vůz vybrzdit. Pak začne sahat po zbrani, kterou má ukrytou vedle svého sedadla. Když ho druhý vůz začne předjíždět zprava, začne Popper bezhlavě a nešikovně pálit přes uzavřená okna své Toyoty.

Podle právníka Roberta Gershmana se Popper domníval, že druhý řidič na něho střílel a opětováním střelby se pouze bránil. „Na videu je slyšet a vidět, jak druhý řidič střílí na jeho auto. Když pan Popper uslyší zvuk, v sebeobraně vystřelí zpět, zastaví a zavolá na tísňovou linku,“ vysvětloval Poperův advokát.

Opětoval jsme střelbu, hájí se

Policejní vyšetřovatelé ale jeho verzi zpochybňují. Druhý řidič hodil po Popperově autě pouze láhev s vodou, když ho míjel. To mají dokazovat právě natočené záběry z vozu, který jel za dvojicí. Popper i druhý řidič ihned po incidentu zastavili a zavolali na tísňovou linku. Auto druhého řidiče bylo podle úřadů poseto dírami po kulkách, které naštěstí nikoho nezasáhly.

Po samotném incidentu, který se stal loni v červnu, Popper dobrovolně odevzdal úřadům palubní kameru ze svého auta. O měsíc později ho policisté zatkli. Následně ho propustili a nyní čelí obvinění ze dvou trestných činů, včetně útoku se střelnou zbraní s přitěžujícími okolnostmi. Hrozí mu až 15 let odnětí svobody.

S jakou agresivitou na silnicích jste se setkali?

Zdroj: Local10

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články