Video: Ještě větší pako v BMW, než jsme čekali. Zleva zprava po chodníku, dám ti lekci tajtrdlíku

Dokazovat si velikost svého ega (případně čehokoli biologicky jiného) prostřednictvím automobilu, je vždy odsouzeníhodné. Psychopat v BMW ovšem posunul všechny levely.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOPCHAM
                   

Za ty dlouhé měsíce a roky, co procházím obrázky z palubních kamer, jsem k některým záběrům už poměrně „imunní“ a jen tak něco mne nepřekvapí. Všemožných aut německého prémiového trojlístku a jejich více či méně (spíše více) arogantních majitelů, co musí kosmickou velikost svého ega ukazovat dnes a denně na silnicích, jsem viděl opravdu hodně. Klučinou s kšiltovkou v Audi TT počínaje a vyřizováním účtů pěstí od svalovců v BMW přímo na křižovatce konče. To, co ale uvidíte v dnešním „BMW videu“, šokovalo i mne. Pojďme se na to podívat společně.

Kdo je vlastně viník a kdo oběť?

Začátek je, jak už to někdy bývá, zcela nezajímavý. To, že v denním provozu narazíte na někoho, kdo se tak úplně nechce nechat předjet, je zcela běžné. Drtivá většina z nás to maximálně okomentuje nějakým sugestivnějším výrazem a „pustí to z hlavy“. Kdybychom se měli zabývat všemi, kteří si na silnicích něco dokazují, neměli bychom občas na práci nic jiného. To však ale nebyl případ řidiče s kamerou, z jehož vozidla celou akci sledujeme. A dlužno dodat, že jej to nestaví do zcela pozitivního světla.

Dva agresoři v BMW na videu: Český gauner jde dát řidiči pěstí, druhý nerozdýchá kolonu na dálnici. Poznáte je?

Jak je totiž nejpozději po několika desítkách vteřin patrné, oba dva si v podstatě nemají co vyčítat. Jeden předjede druhého a pak jej před sebe nechce pustit, stůj co stůj. Jako malí kluci. Jenže malí kluci to pravděpodobně nebudou. Malí kluci neřídí auta na silnici, když pominu ten fakt, že si ani nevydělají peníze na „sedmičkové“ BMW. Jehož řidič v podstatě celou anabázi začal, to je nutné spravedlivě dodat. Ale musí to druhý řidič v autě s kamerou oplácet? Musí se chovat v zásadě stejně, to jest netolerantně a arogantně?

Když už se zdá, že se hormony vybouřily, přijde zvrat

Odpověď nemusím asi psát. A jak tak sledujeme „honěnou“ kočky s myší a vzájemné předjíždění a nepouštění před sebe, dostaneme se do bodu, kdy řidič v autě s kamerou to zkrátka stihnul rychleji. A poměrně neomaleným způsobem se vetřel před BMW a dělal, co mohl, aby to tak zůstalo. Kdo je tedy nakonec viník a kdo „oběť“? Není to spíše tak, že se setkali dva ješitní, netolerantní jedinci, a díky kameře jednoho z nich to celé vidíme jen z jeho perspektivy?

Boreček ve starém BMW, tepláky Nike a tričko z Lidlu, si jde vyřídit účty. Tohle je vrchol arogance, totální průšvih na videu

Možná na tom něco bude. Na každý pád rozuzlení přijde poměrně záhy. Tak trochu jej tušíte z naší úvodní fotografie, přesto vás „naživo“ ve videu bude myslím šokovat minimálně stejně, jako to šokovalo mne. Zkrátka, když už se zdá, že všechny hroty mužské ješitnosti a arogance jsou definitivně obroušeny, že si účastníci „duelu“ svorně ve svých kabinách zanadávali a zapomenuli na všechno, tak to teprve dostane ty správné „grády“. Ono BMW se v záběru totiž zjeví znovu. Jenže zprava.

Tedy tam, kde jej opravdu nečekáte. Protože je tam zkrátka chodník. Popravdě, tohle už je tak „ujetá“ situace, že si dost dobře nedovedu představit, co absurdnějšího by se v tomto souboji dvou sebestředných jedinců mohlo přihodit. Střelba přímo z kabiny? Možná se dočkáme příště. Tady se „jenom“ zjeví BMW vpravo jak přízrak a snaží se auto s kamerou předjet za každou cenu. Reakce je zřejmá, video vzápětí končí. Nepochopitelné, to vynoření se zprava uvidím ještě dlouho před očima.

Jak to vnímáte vy? Jak byste trestali podobné jedince, kteří si z pravidel silničního provozu dělají trhací kalendář? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Co s takovými jedinci?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články