Video: Řidič „ohodil“ chodce, ten Octavii dosprintoval a pomstil kočárek i s matkou. Regulérní Usain Bolt v akci

Sprška vody z kaluže není nic, nad čím by kdokoli zajásal, slušností je minimálně zastavit a omluvit se. Jinak se můžete dočkat překvapení, pokud má někdo hodně rychlé nohy.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem STOPCHAM
                   

Dnešní video ze seriálu zajímavých snímků z palubních kamer má opět jedno prvenství: nikdo jsme nic podobného ještě neviděli. Po asi hodině probírání se všemi možnými videy s nerespektováním přednosti v jízdě, jízdami v protisměru a padajícími cyklisty jsem totiž už pomalu ztrácel naději, že něco pro vás budu schopen dnes vybrat. Pak se mi dostalo „pod ruku“ níže přiložené video – a zpočátku jsem u něj málem usnul. To se však během vteřiny změnilo o 180 stupňů. A podobný šok myslím zažijete i vy. Pojďme se na to podívat společně.

Někdy není šance se omluvit, někdy ano – pak to ale udělejte

V úvodních vteřinách sledujeme zcela banální, v upršených dnech celkem častou situaci: někdy se zkrátka stane, že se přesně v okamžiku průjezdu louží vyskytuje v jedné přímce s vozidlem i chodec na chodníku, a pokud se nestíhá zabrzdit, nebo alespoň přibrzdit, je o nemilý „mokrý zážitek“ postaráno. Osobně se mi to stalo jak z pozice řidiče, tak chodce. To druhé mimochodem celkem nedávno a jediné, čeho je v tu chvíli člověk schopen, je to, že si zkrátka mohutně uleví od plic.

Video: Řidič sanitky neznal pravidlo zipu, ale vulgárně se hádal. Z jeho monologu by šel sestavit Český urologický slovník

Nechci podezírat řidiče z jakékoli schválnosti, stejně jako dokážu pochopit, že si toho zkrátka někdo nevšimne. Pravda, milé by bylo, kdyby řidič „za velikou louží“ zastavil a šel se omluvit, ale popravdě to ani nečekám. Hustý provoz, není kde zastavit, někdo si toho ani nevšimne, někdo telefonuje za jízdy a už vůbec si toho nevšimne atd. Tisíc důvodů, proč ne, velmi málo těch, proč ano. A jak mi asi potvrdíte, to, že by někdo zastavil a šel se vám za podobný incident omluvit (či dokonce nabídnul „bolestné“), se děje v minimu případů.

Agent Smith v reálném videu z palubní kamery

A většinou nad tím mávneme rukou. To ale evidentně nechtěl udělat hrdina z našeho videa, navíc šel pravděpodobně vedle své paní a kočárku s dítětem. Možná i to byl důvod jeho příkré reakce, při které mu dokonce odlétne kšiltovka až na silnici. Protože jinak není „ohození“ ze strany řidiče Octavie nijak veliké, i když samozřejmě cítit asi být muselo. Frustrace plynoucí z toho, že řidič Octavie ani nezpomalil, natož aby se třeba omluvil, se pak následně „zhmotnila“ do poněkud nečekané pointy.

Video: Arogant si myslel, že mu blinkr dává absolutní přednost. Bizarní hrubá scéna na silnici

Protože to hlavní nás teprve čeká. Za malou chvíli se totiž v záběru kamery zjeví muž sprintující podobně, jako to uměl agent Smith v trilogii Matrix. Jinými slovy: na první pohled byste to do něj neřekli, na druhý ale zjistíte, že běží opravdu, ale opravdu rychle. A co byla v Matrixu triková kamera a dubléři, je v případě videa z palubní kamery čirá realita. A my jen užasle sledujeme, jak se pokouší Octavii dostihnout. A jak se mu to nakonec i podaří, „pachatel ostřiku“ zkrátka nemohl projet dál.

Nikdy nevíte, co dokáže nenápadný chlápek kolem vás

A došlo k očekávatelné konfrontaci, kdy řidič Octavie se ze strachu v autě zamknul a celé se to omezilo na verbální projev našeho „atleta“. Doprovázený vzteklým kopancem na závěr. Závěr je zřejmý: pokud se vám podaří někoho „ošplouchnout“ z kaluže, zaregistrovali jste to a máte šanci zastavit a omluvit se, udělejte to. Nikdy nevíte, jaký Usain Bolt je v kom ukrytý. Ve finále by vás to mohlo překvapit podobně, jako to asi překvapilo řidiče Octavie. A třeba byste se ani nestihli zamknout.

Co uděláte, když vás někdo „ohodí“ vodou z kaluže?

Zdroj: STOPCHAM
Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články