Vietnamská automobilka VinFast představila nové ceny. Jsou až astronomické

                   

Vietnamská společnost představila nový ceník, který reaguje na vládní zvýhodnění snižující cenu registrace automobilů tamní výroby. Přesto stojí nejlevnější vietnamský model (čtyřmístný městský vůz navazující na vysmívaný Daewoo Matiz) zhruba 100 průměrných vietnamských platů. SUV založené na minulé generaci BMW X5 pak v základní výbavě stojí více než třikrát tolik.

Všichni zákazníci kupující vozy VinFast Lux A2.0 a Lux SA2.0 budou mít tedy novou cenu, po přímém odečtení podpory registračních poplatků a zákaznické odměně (80 milionů VND a 120 milionů VND). 50% podpora registračních poplatků pro kupující vozů Fadil je prodloužena do konce tohoto roku, zákazníci si mohou odečíst slevu přímo z ceny automobilu.

iVinfast Fadil (zdroj obrázku: Wikipedia)

Nejlevnější model, VinFast Fadil je městské miniauto, které je v podsadě totožné s korejskýmminivozem Opel Karl, který byl nástupcem vysmívaných Daewoo Matiz nebo Chevrolet Spark. Bizarnější je ale důvod, proč komunistická vláda Vietnamu podporuje nákup luxusních SUV. Došlo jí totiž, že místní ekonomice pomůže také domácí spotřeba. Pokud ale nejlevnější automobil domácí výroby přijde na 359 tisíc korun a průměrný měsíční příjem byl v roce 2019 pouhé 4 200 Kč, nebude to tak jednouché.

i VinFast Lux A2.0 (Zdroj obrázku Wikipedia)

Druhý model v nabídce, VinFast Lux stojí na základech od BMW, konkrétně modelu X5 minulé generace. Současné BMW X5 začíná cenou v ČR na jednom a půl milionu, stojí tedy stejně jako nejvyšší verze jeho vietnamské obdoby.

i

Spolu s novou cenovou politikou společnost pokračuje v současném uplatňování pobídek pro zákazníky při výběru nákupu splátkového vozu s 2letou úrokovou dotací nebo 10% slevou z ceny automobilu, když zákazníci zaplatí celou kupní cenu. Kromě toho získávají zákazníci až 50 milionů VND, když se účastní programu „Staré za nové“, pomocí poukazu na nákup vozů VinFast vydaných společností Vinhomes, bezplatné parkování po dobu 6 hodin ve Vincomu, Vinhomes po celé zemi a další výhody.

iVinFast Lux SA2.0 (Zdroj obrázku Wikipedia)

Od začátku roku až do současnosti zaznamenaly všechny tři řady Lux A2.0, Lux SA2.0 a Fadil kladný prodej, v určitém okamžiku stále trumfovaly segment ve Vietnamu. Vietnamská společnost doufá, že nová cenová politika na konci roku bude dobrou příležitostí, jak pomoci uživatelům vlastnit špičková auta VinFast.

Ve Vietnamu je po zakoupení auta ještě nutné zaplatit registrační poplatek, který se podle regionu pohybuje zhruba ve výši 10 až 12 procent kupní ceny vozu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články