Volkswagen rozšiřuje své řady o další značku. Její jméno zná snad každý a nová auta uvidíme již za 4 roky

Koncern chce posílit svou pozici na trhu a rozhodl se pro radikální krok. Prostředkem je koupě známé značky a kompletně nové prototypy.

i Zdroj fotografie: Volkswagen
                   

Německá společnost uvádí na trh značku Scout. Tou chce údajně v USA zasáhnout část segmentu s elektromobily, zaměřenou hlavně na elektrické offroady. VW tak míří do sektoru, kterému aktuálně kralují Ford s GM. A do kterého se dere Hummer se svými ekologicky cílenými teréňáky.

V první vlně dorazí dva zástupci

Podle dostupných zdrojů by Scout neměl být nejdražším zástupcem v kategorii, Volkswagen chce prodávat terénní SUV v přepočtu za milion korun. Automobilka chce také zaplnit místo ve třídě pod plnohodnotným Fordem F-150 Lightning nebo Chevroletem Silverado EV.

iZdroj fotografie: Volkswagen

Stojí za zmínku, že tato vozidla nejsou navržena pro použití osvědčené platformy MEB. Místo Spekuluje se o tom, jak by první dva modely mohly vypadat. Převezmou údajně čisté, krabicovité proporce, dostanou masivní terénní pneumatiky a pokoří značnou světlou výšku. Absence tradiční hnací soustavy umožňuje velmi krátké převisy, s výjimkou prodlouženého nákladového prostoru pick-upu. 

Očekávání jsou značná, zadarmo to nebude

Podle dostupných informací se nová vozidla objeví v roce 2026. Volkswagen má na vytvoření nové značky utratit rozpočet zhruba 2,4 miliardy korun. Plány jsou součástí širšího cíle VW zdvojnásobit svůj podíl na americkém trhu s elektrickými vozidly a stát se do roku 2025 nejprodávanějším výrobcem elektromobilů na světě. 

iZdroj fotografie: Volkswagen

Volkswagen získal práva na jméno Scout v loňském roce. Toto jméno se objevilo již dříve na sérii off-roadů vyrobených dnes již neexistujícím International Harvester v 80. letech 20. století. Zda se objeví Scout i v jiných regionech než USA nelze vyloučit, potvrzený není zatím žádný další výskyt mimo americkou půdu.

Co říkáte na novou značku, uchytí se?

Zdroj: Volkswagen
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Martin Sedláček

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Bez Západu by Rusko bylo bez moderních zbraní, samo je totiž vyrobit neumí. Užívá techniku Francie, Německa i dalších zemí
Události247.cz
Události247.cz
Taxík levnější než jízda autobusem: Důchodci nemají ani ponětí, že jim stát poskytne dopravu kamkoliv za pár korun
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejděsivější místo na planetě: Přístup sem má jen pár lidí, běžný člověk by téměř s jistotou zemřel
adbz.cz
adbz.cz
Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví