Vrchol drzosti? Komisař v autoškole to nerozdýchal a odvezl uchazeče o řidičský průkaz rovnou na policii

Dokážete si představit, že byste při zkouškách v autoškole jednali tak, že byste zkušebního komisaře doslova šokovali? Neuvěříte, co si dovolil jeden 30letý muž.

i Zdroj: Depositphotos
                   

Dobře si vzpomínám, jak jsem se před 25 lety připravoval na zkoušky v autoškole. Řidičský průkaz byl pro mě tenkrát tak moc důležitý a já jsem se na něj tolik těšil. Viděl jsem za ním neskutečnou svobodu, kdy si budu moci sednout za volant a jet tam, kam já chci. Už žádné doprošování se kamarádů nebo rodičů, aby mě někam odvezli. Žádné čekání na autobus či na vlak, ale hlavně žádné mačkání se s cizími lidmi v hromadných dopravních prostředcích.

A vůbec jsem si tehdy nedokázal představit, že bych snad „řidičák“ neudělal. To prostě neexistovalo. Důkladně jsem se připravoval na teoretické zkoušky, „drtil“ se poctivě jednu podruhé. A jízdami jsem se také nehodlal nechat zaskočit. Takže jsem s tátou jezdil po parkovišti, trénoval brždění, rozjezdy a také pořád dokola odpovídal na všechny jeho tematické otázky, kterými se snažil mě ještě více na zkoušky připravit. A musím říct, že jsem mu za to dodnes vděčný.

Ostuda za propadnutí u zkoušek? Ani náhodou!

Pamatuji si, s jakou pokorou jsem v den zkoušek vyrazil za zkoušejícími a jakou jsem cítil vnitřní obavu. Vlastně jsem se trochu těšil, ale mnohem více se bál. Co když zkoušky neudělám? Vždyť by to byla obrovská ostuda. A co rodiče, byli by zklamaní. Vždyť mi autoškolu zaplatili a opravné zkoušky by je stály další a další peníze.

iZdroj fotografie: Jiří Louthan pro AutoŽivě

Naštěstí jsem byl tehdy na zkoušky připravený opravdu dobře. A tak jsem prošel, jak se říká, na první dobrou. Domů jsem šel šťastný a rozhodně hrdý. Už jen chvíli, než mi řidičák vydají, a budu moci sám řídit. Kdykoli a kamkoli, no to je sen.

Každopádně představa, že bych tehdy šel na zkoušky nepřipravený, nevyspalý, nebo jsem se snad choval ke komisařům nějakým urážlivým způsobem, to bylo pro mě něco nemyslitelného. A že bych mohl přijít třeba opilý, tak to byla pro mě naprosto absurdní představa. Ale věřte, nevěřte, stává se to.   

Neskutečná drzost v polské Krosně

Konkrétně v polské obci Krosna dorazil třicetiletý muž na zkoušky. Přišel včas a nejprve vyvolával dojem, že je dobře připravený. Během chvíle se však situace zcela změnila. A to když zkoušející ucítil z jeho úst povědomý zápach. Zkoušející neváhal a vzal si na pomoc tester. A světe div se, daný uchazeč skutečně nadýchal. Taková drzost. Okamžitě bylo po zkoušce a komisař navíc ihned zavezl hříšníka na policejní stanici.

i

Ten se tam podrobil další, tentokrát již oficiální dechové zkoušce. A ta odhalila v jeho krvi 0,7 promile. A to je hodnota, která je dle polské legislativy již definována jako trestný čin. A co víc, během chvíle se ukázalo, že daný desperát neskládal podnapilý řidičské zkoušky poprvé. No chápete to? Opakovaným činem tohoto druhu se muž vystavil trestnímu stíhání, kdy mu hrozí poměrně vysoká pokuta, nebo dokonce odnětí svobody na dobu až dvou let. Přitom o řidičském průkazu si minimálně na dlouhou dobu může nechat jen zdát.

Jaké ve vás vyvolala zpráva o opilém žadateli o řidičák emoce?

Zdroj: Policie
Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Jiří Louthan

Zkušený automobilový novinář, který seděl za volantem více než 500 různých aut, přináší svůj bohatý repertoár zkušeností do nového pořadu AutoŽivě. Můžete ho sledovat na české službě Stream i YouTube.

Zobrazit další články