Vybrali jsme populární hot-hatch, který zaujme nejenom zážitkem z jízdy

                   

Segment vozů s označením hot-hatch je stále populárnější. Tato kategorie vozů vychází z klasického hatchbacku, který je však oproti standardní verzi více či méně ostřejší, dravější, výkonnější a výkonnější. Pokud se budeme držet v segmentu B, dá se najít celá řada unikátních kousků, se kterými rozhodně chybu neuděláte. Nejenom, že se dostaví očekávaný požitek z jízdy, ale auto obecně nezklame ani svou praktičností. Hlavně ve městě. Jaké jsou naše tipy?

iZDROJ FOTOGRAFIE: Abarth

Abarth Grande Punto

Fiat Grande Punto jistě znáte. Pokud se však rozhodnete pro koupi stylového hot-hatche, zajímejte se o variantu s označením právě Abarth Grande Punto. Vozy s tímto logem vás zaujmou už na první pohled. Auto oproti původnímu provedení vypadá výrazně ostřeji a dravěji, má nižší světlou výšku, stejně jako je i modifikováno tak, aby jeho přerod na sportovnější verzi nebyl jenom kosmetický. Dané modifikace zahrnují i použití čtyřválce o objemu 1,4 litrů, který může mít 155, nebo ještě lépe 180 koní. K tomu šestistupňový manuál a zážitek z jízdy, který může zahrnovat i zrychlení za 7,5 nebo maximálku 215 kilometrů v hodině je zaručený.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Ford

Ford Fiesta VI ST

Šestá generace Fordu Fiesta je k dispozici také ve variantě ST. A ta je přesně ten hot-hatch, který můžeme doporučit každému. Auto se vyrábělo v letech 2008 – 2017 a tak je možné vybírat z celé řady variant, ať už v bazarech, nebo na inzertních serverech. Vůz zaujme jak svým sportovním provedením, tak i poměrně kvalitním zpracováním a dobrou výbavou. A co má tento hot-hatch pod kapotou? Je to motorizace nesoucí označení 1.6 Ecoboost, která může mít 182, ale klidně i 215 koní. Maximálka tohoto vozu tak je až 223 kilometrů za hodinu a pokud jde o zrychlení, můžete se těšit z hodnoty 6,9 sekund.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Opel

Opel Corsa D OPC

Čtvrtá generace populárního vozu Opel Corsa byla k dispozici také s označeném OPC. A právě to je onen směr, kterým byste se měli ubírat, pokud je vaším plánem pořídit si opravdu povedený a unikátní hot-hatch. Auto se vyrábělo v letech 2006 – 2014 a bylo k dispozici jako třídvéřový hatchback. Už ne první pohled jsou vidět zajímavé kosmetické úpravy, hlavně pokud jde o nárazník, pokud jde o výfuk, nebo také pokud jde o prahy dveří. A co najdete pod kapotou? Je to čtyřválec s označením 1.6 Turbo, který nabízí výkon 192 koní. Tato plně dostačující verze dokáže zrychlit na stovku za 7,2 sekundy a maximální rychlost je 225 kilometrů v hodině.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Škoda

Škoda Fabia II RS

Poměrně zajímavý hot-hatch ze segmentu B se dá najít také u mladoboleslavské automobilky. Konkrétně mluvíme o voze Škoda Octavia druhé generace, v provedení RS. Auto se vyrábělo v letech 2007 – 2014, což je velké plus v tom, že v segmentu ojetin najdete řadu možných kandidátů, které vám budou vyhovovat. Designově určitě zaujmou hliníková kola, sportovnější provedení sedadel, či zadní spojler. Pod kapotou najdete přeplňovaný čtyřválcový motor 1,4 TSI, který dokáže nabídnout výkon 180 koní. Díky tomu se můžete těšit na zrychlení o hodnotě 7,3 sekundy a také na to, že auto dokázalo jet maximální rychlostí 225 kilometrů v hodině.

Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články