Výkon za nízkou cenu. Vybrali jsme rychlé ojetiny do 200 tisíc

                   

Vybíráte ojetinu a chcete, aby měla pod kapotou pořádný motor, a tedy disponovala solidním výkonem nejméně 300 koní? A zároveň aby moc nestála a byla víceméně spolehlivá? Pokud si myslíte, že tyto požadavky jsou nemožné, vyvedeme vás z omylu. Tyto vozy se jeví jako dokonalí kandidáti pro vaše potřeby.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Audi A8 D3 4,2 V8

Tahle solidní limuzína vás rozhodně nezklame. Ve své době byla populárním vozem a na unikátnosti neztrácí ani nyní, po letech. Těšit se můžete nejenom na skvělý komfort, ale také na dobrou výbavu. A to samozřejmě není vše. Druhá generace Audi A8 z let 2002 – 2009 vás zaujme také svým výkonem. Motor V8 o objemu 4,2 litrů totiž dokáže nabídnout 335 koní. Po sešlápnutí plynu tak máte na tachometru stovku za 6,3 sekund. Slušná hodnota.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mercedes S-Class W220 5.0

I v tomto případě se můžete s vaším omezeným rozpočtem dostat do segmentu vyšší třídy. A to k Mercedesu S-Class z let 1998 – 2005. Ačkoliv první vozy měly problém s nedostatečnou ochranou proti korozi, tak po facelitftu bylo toto negativum eliminováno a tak i nyní jsou tyto vozy stále slušnou a solidní volbou. A to i díky tomu, co mají pod kapotou. Benzinová motorizace nabídne výkon 306 koní, díky čemuž dokážete dát stovku za zhruba 6,5 sekundy. Možnost volby u tohoto vozu je i v tom, že po manuálu byl představen také se sedmistupňovým automatem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Opel Vectra C OPC

Opel Vectra je poměrně známé a také populární auto. Pokud má však ve svém názvu přídavek OPC, můžete očekávat jeho ostřejší verzi. A o té mluvíme právě v tomto případě. Cílem sériově vyráběné Vectry bylo především konkurovat Passatu, a aby to bylo možné ve všech ohledech, byla tato verze z let 2002 – 2008 vyráběna jako liftback i jako sedan. Měla slušnou výbavu, a pokud se zaměříme právě na Opel Vectra C OPC, tak i slušný výkon. Konkrétně díky motoru V6 o objemu 2,8 litru, který je schopen přinést výkon 280 koní a tak zrychlit na stovku za 6,3 sekund.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

VW Passat B6 3,6 VR

Dalo by se říci známá klasika. Passat je pro mnohé jasnou volbou, jak po stránce jízdního komfortu, tak po stránce spolehlivosti a životnosti. My se v našem výčtu, který je omezen penězi a výkonem zaměříme na verzi z let 2005 – 2010. Vůz se sériově vyráběl jak v provedení sedan, tak i v provedení kombi. A jelikož nám jde hlavně o výkon, tak musíme mít pod kapotou motor s objemem 3,6 litrů a výkonem rovných 300 koní. K tomu přidejme také systém 4Motion a je jasné, že o pořádný zážitek z jízdy doslova kdekoliv bude postaráno. O tom vás může přesvědčit také stovka dosažená za 5,6 sekundy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rumunsko zoufale potřebuje modernizovat tankové vojsko: zájem by mohlo mít o starší Západní stroje, zvládly by i mnohatisícovou armádu
Události247.cz
Události247.cz
Teorie o tom, že Putin není Putin, nabírá na síle. Video o dvojnících se šíří Ruskem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Japonští inženýři vypustí do Tichého oceánu radioaktivní vodu. Z Fukušimy jí vyteče 1,3 milionu tun
adbz.cz
adbz.cz
Slavnostní křišťálové nádobí po babičce do myčky nesmí. Lesk mu navrátí obyčejný ocet a citronová šťáva