Výkon za nízkou cenu. Vybrali jsme rychlé ojetiny do 200 tisíc

                   

Vybíráte ojetinu a chcete, aby měla pod kapotou pořádný motor, a tedy disponovala solidním výkonem nejméně 300 koní? A zároveň aby moc nestála a byla víceméně spolehlivá? Pokud si myslíte, že tyto požadavky jsou nemožné, vyvedeme vás z omylu. Tyto vozy se jeví jako dokonalí kandidáti pro vaše potřeby.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Audi A8 D3 4,2 V8

Tahle solidní limuzína vás rozhodně nezklame. Ve své době byla populárním vozem a na unikátnosti neztrácí ani nyní, po letech. Těšit se můžete nejenom na skvělý komfort, ale také na dobrou výbavu. A to samozřejmě není vše. Druhá generace Audi A8 z let 2002 – 2009 vás zaujme také svým výkonem. Motor V8 o objemu 4,2 litrů totiž dokáže nabídnout 335 koní. Po sešlápnutí plynu tak máte na tachometru stovku za 6,3 sekund. Slušná hodnota.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Mercedes S-Class W220 5.0

I v tomto případě se můžete s vaším omezeným rozpočtem dostat do segmentu vyšší třídy. A to k Mercedesu S-Class z let 1998 – 2005. Ačkoliv první vozy měly problém s nedostatečnou ochranou proti korozi, tak po facelitftu bylo toto negativum eliminováno a tak i nyní jsou tyto vozy stále slušnou a solidní volbou. A to i díky tomu, co mají pod kapotou. Benzinová motorizace nabídne výkon 306 koní, díky čemuž dokážete dát stovku za zhruba 6,5 sekundy. Možnost volby u tohoto vozu je i v tom, že po manuálu byl představen také se sedmistupňovým automatem.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

Opel Vectra C OPC

Opel Vectra je poměrně známé a také populární auto. Pokud má však ve svém názvu přídavek OPC, můžete očekávat jeho ostřejší verzi. A o té mluvíme právě v tomto případě. Cílem sériově vyráběné Vectry bylo především konkurovat Passatu, a aby to bylo možné ve všech ohledech, byla tato verze z let 2002 – 2008 vyráběna jako liftback i jako sedan. Měla slušnou výbavu, a pokud se zaměříme právě na Opel Vectra C OPC, tak i slušný výkon. Konkrétně díky motoru V6 o objemu 2,8 litru, který je schopen přinést výkon 280 koní a tak zrychlit na stovku za 6,3 sekund.

iZDROJ FOTOGRAFIE: iStock.com

VW Passat B6 3,6 VR

Dalo by se říci známá klasika. Passat je pro mnohé jasnou volbou, jak po stránce jízdního komfortu, tak po stránce spolehlivosti a životnosti. My se v našem výčtu, který je omezen penězi a výkonem zaměříme na verzi z let 2005 – 2010. Vůz se sériově vyráběl jak v provedení sedan, tak i v provedení kombi. A jelikož nám jde hlavně o výkon, tak musíme mít pod kapotou motor s objemem 3,6 litrů a výkonem rovných 300 koní. K tomu přidejme také systém 4Motion a je jasné, že o pořádný zážitek z jízdy doslova kdekoliv bude postaráno. O tom vás může přesvědčit také stovka dosažená za 5,6 sekundy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články