Výmluvy policistům od řidičů, kteří jeli příliš rychle. Budete brečet smíchy

Nikdo nechce platit pokutu za překročení rychlosti, ať už byl důvod, pro který jel rychle, jakýkoli. Některé argumenty řidičů jsou skutečně neuvěřitelné.

i Zdroj fotografie: Krokodyl / Creative Commons / CC BY
                   

Vymlouvat se policejním hlídkám je běžné a absurdní argumentace, proč jel řidič rychle, jsou na denním pořádku jak u nás, tak kdekoli jinde po celém světě. Ve Francii dali dohromady žebříček těch nejzábavnějších výmluv. Některé by vás možná také v konfrontaci s policií napadly, nad jinými zůstává rozum stát.

WC není argumentem pro rychlou jízdu. Nebo ano?

Nejčastěji se řidiči odvolávají na to, že se jim chce na záchod, to by člověku mohlo přijít na mysl. Nicméně jeden výtečník tvrdil, že musel jet na osmdesátce rovných 180 km/h, protože měl nadměrný tlak v měchýři. Jiný řidič zase překonal povolenou rychlost o 27 km/h. Pak si před policisty stěžoval na průjem a žádal je, aby se nepřibližovali, z důvodu rizika „nepříjemné nehody.“ 

iZdroj fotografie: Policie

Mezi provinilci jsou i „labužníci.“ Třeba ten, co nechtěl jíst v McDonaldu, a tak na osmdesátce jel 174 km/h a chvátal do pořádné restaurace. Hodně řidičů také spěchá, a pak se vymlouvá na zmrzlé potraviny v autě, převážené rychle do lednice. Těch lidí, co překračují rychlost, protože „jedou do restaurace,“ je také hodně. 

Posedlost ani šílenství neomlouvají

Skutečně šílenou výmluvu předložil uspěchaný řidič, který tvrdil, že je posedlý duchem Michaela Schumachera. Později se ukázalo, a policisté žasli, že jeho posedlost souvisí spíše s konzumací a držením omamných látek.  Řidiči také odkazují na obsedantně-kompulzivní poruchu, která je nutí “ k pravidelnosti a souměrnosti.“ Třeba aby byla ručička tachometru ve vertikální poloze, na rychlosti 110 km/h.

iZdroj fotografie: Policie ČR

Skutečný perfekcionista byl zadržen po jízdě rychlostí 142 km/h. Argumentoval, že jel tak, aby ručičky tachometru a otáčkoměru byly rovnoběžné. Vedle výše uvedených exotů jsou případy, při kterých je rychlá jízda způsobem, jak udržet auto v dobrém stavu, zejména s ohledem na průchodnost katalyzátorů, vlastně docela přijatelné. 

Co vy, jakou jste použili nejabsurdnější výmluvu před policií?

Zdroj: L'argus
Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Autor článku

Filip Rakovan

Dráhu motoristického žurnalisty zahájil v době tištěných médiích v časopise Speed a prošel velkou řadou renomovaných tuzemských časopisů, například Carauto, český TopGear. Následně zakotvil v online světě a pozvedl na špičkovou úroveň ve své době prestižní magazín Autoweb. Řídil snad vše, co má čtyři kola, od litrového hatchbacku po F1. Pořádá kurzy pro řidiče a amatérské závody, vyjadřuje se k problematice v televizi. A hlavně dnes s radostí píše na AutoŽivě.

Zobrazit další články