Vzácné Porsche 924 Carrera GTS jde do aukce. Může být skvělou investicí

                   

Když se řekne Porsche, lidé si představí řadu různých modelů, a nejčastěji bude zaznívat ten s označením 911. Na který se zcela určitě zapomene, to je Porsche 924, jelikož tento model obecně nepatřil k těm, které by byly až tak žádané a až tak prestižní. A o co menší zájem byl v minulosti, o to větší zájem může být o dané auto teď. Zvláště, když se mluví o verzi Porsche 924 Carrera GTS, která může být opravdu velmi dobrou investicí.

Jedna z mála zachovalých kopií

Proč je právě model Porsche 924 Carrera GTS tak unikátní? Důvodů je k tomu hned několik. Začněme tím, že se jednalo o skutečně limitovanou sérii. Celkem bylo vyrobeno jenom 59 kusů, což už v době premiéry dělalo z vozu výjimečný kousek. Když k tomu přidáme i fakt, že auto se prodávalo od začátku osmdesátých let, není příliš zachovalých kopií, které by se do dnešního roku zachovaly. A tak je právě tato, která zamíří do akce, opravdovým unikátem.

Vůz je unikátní

Ve výjimečnosti toho, jaký je model Porsche 924 Carrera GTS, budeme pokračovat i nadále. Je třeba se vozu podívat pod kapotu, kde se nachází dvoulitrový motor který je schopen generovat výkon 245 koní. To by mělo zajistit zrychlení z nuly na stovku za 6,2 sekundy a i to, že auto by mělo dosáhnout rychlosti 250 kilometrů v hodině. Vzhledem ke stavu, v jakém se auto dochovalo, je celkem reálné, že se tyto papírové hodnoty nebudou nijak výrazně lišit od těch současných. Že je ve skvělém stavu napovídá mimochodem i to, že s ním bylo za celou dobu jeho existence najeto jenom kolem 24 000 kilometrů.

Cena je astronomická

Jestliže jste si na chvíli představovali, že by mohlo být Porsche 924 Carrera GTS ve vaší garáži, patrně vás zarazí cena. Odhad toho, kolik může v současné době stát je asi 280 000 eur, což je vzhledem k dnešnímu kurzu 25 korun za jedno euro celkem astronomická částka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články