Žena se pokusila podélně zaparkovat, kamera zaznamenala celý průběh | AutoŽivě

Žena se pokusila podélně zaparkovat a projela výlohou obchodu

Couvání je věčným prokletím některých řidičů, a maximum představuje zajetí do řady při parkování. Jenomže ani tady to někdy nevyjde, a zatímco někdy z toho vznikne vtipná podívaná, jindy jde o život. Následující video nám ukazuje, jak málo stačí, aby došlo k neštěstí …všimněte si kolemjdoucího staříka, kterého řidičské umění starší dámy vůbec nerozhodilo – přitom byl smrti blíže, než si myslel. Někteří řidiči by zkrátka vůbec neměli usedat za volant, anebo si raději dvakrát rozmyslet, co udělají.

Ona je ale někdy opravdu umění zacouvat do té či oné díry (no to zní divně) a umět správně odhadnout, kdy a v jakém úhlu je potřeba točit volantem. Jasně, nejjednodušší pravidlo, co se učí v autoškole – najedu do úrovně sloupku vedle auta, jehož zadek mám po straně, dám plný rejt a pomalu zacouvám. Podélné couvání (parkování) je trochu složitější, protože musíte otočit volantem dvakrát (no když to nevyjde, tak i víckrát). I tady ale platí, že si najedete úrovní sloupku k zadku po straně stojícího auta, hodíte plný rejt a couváte …v momentě, kdy to situace žádá, otáčíte s volantem na druhou stranu a pohodlně zaplouváte do řady aut.

Někdy jsou k vidění řidiči, co „to rovnají“ stále dokola, a jeden pokus o zaparkování je horší než druhý. Takovým je někdy lepší pomoct nebo rovnou prchnout, protože to bude přinejmenším na dlouho. No, a závěrem snad jenom popřeji všem hodně štěstí při couvání i parkování (nečekám, že to dáte jako ten Volkswagen na videu níže), protože to někdy vážně není jednoduché…

https://v.blesk.cz/video/720p/98-720p-2618034.mp4
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 87 hlasů
Nahlásit chybu