Jak s kouskem papíru zkontrolovat kvalitu benzínu na jakékoliv čerpací stanici v Česku?

Řidičské oprávnění, stejně jako automobil, má v dnešní době valná většina lidí. Je proto dobré znát některé triky, které vás dostanou z všemožných situací.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Automobil má v dnešní době téměř každý. Nezáleží, jestli jste zkušený řidič s letitou praxí nebo pouze nováček, který právě získal řidičské oprávnění. Pro všechny existuje několik triků pro ulehčení mnoha nepříjemných situací, se kterými se na cestách můžete setkat. Mohou vás totiž dostat z některých obtížných problémů už během pár chvil. Vyhnete se tak volání pomoci i dalším starostem okolo.

Jak zkontrolovat kvalitu tankovaného benzínu

Kvalita benzínu je v dnešní době velmi hlídaná, avšak ne vždy se dostává do stanovených hodnot. V případě natankování méně kvalitního benzínu dochází nejen ke zhoršeným jízdním vlastnostem, ale v horších případech také k poškození některých částí automobilu, například vstřikovačů, čerpadla a podobně. Tyto díly jsou drahé na opravu. Je tedy lepší si hlídat pohonné hmoty, které do svého automobilu tankujete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kvalitu však lze kromě různých rychlotestů zjistit také pomocí obyčejného bílého papíru. Stačí nakapat palivo na papír a nechat uschnout. Benzín je těkavá látka, takže se odpaří během několika málo chvil a vy tak spolehlivě zjistíte, jestli je vhodný pro vaše vozidlo, nebo ne. Pokud se jedná o špatné palivo, zůstanou po něm na papíře viditelné mastné fleky nebo malé černé tečky. V takovém případě byste měli zvážit další doplňování pohonných hmot na této čerpací stanici.

Jak rozmrazit zámek v případě nouze

V některých zimních dnech se může stát, že sníh v kombinaci s mrazem způsobí zamrznutí zámku dveří. Na tento problém existuje na trhu celá řada speciálních přípravků, které během chvilky sníh a led odstraní, a vy se tak bez problému dostanete do svého vozidla. Pokud však nechcete kupovat tyto produkty, je i levnější možnost, jak se vypořádat s touto nelehkou situací. Stačí použít běžný dezinfekční přípravek na ruce. Ten totiž obsahuje kromě jiných účinných látek také alkohol, který rozpustí led. Mohlo by vás také zajímat, jak otevřít zabouchnuté auto s klíči uvnitř pomocí obyčejné tkaničky od bot.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čištění světel pomocí zubní pasty

Zubní pasta se dá využít nejen pro každodenní osobní hygienu, ale také pro zlepšení a omlazení vzhledu světlometů na vašem automobilu. Ty mají ve zvyku postupem času snižovat svou průhlednost a získávat zhoršený a zašlý vzhled. Tento problém však můžete vyřešit velmi jednoduše a levně. Stačí vzít zubní pastu, nanést ji na hadřík a krouživými pohyby vyleštit celý povrch. Ten pak získá průhlednější a novější vzhled. Kompletní návod zde.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vůně do automobilu

Většina lidí používá pro vůni a svěžest ve svém vozidle běžné a předražené voňavky, které jsou však někdy až moc aromatické, a může z nich dokonce bolet hlava. Navíc obsahují látky, které nejsou pro lidské tělo příliš vhodné. Existuje však mnohem lepší a levnější možnost. Použijte obyčejnou vonnou svíčku, která spolehlivě osvěží vzduch a dodá mu příjemnou vůni. Stačí ji umístit na nejslunnější místo ve vozidle. Zkoušeli jste už nějaké podobné triky?

Zdroj: AutoCar

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: pozemní sebevražedný dron sestavený v zákopu je odvážnou improvizací, 12 kg TNT dokáže skupinu nepřátel doslova „roztrhat“
Události247.cz
Události247.cz
Putinova dcera promluvila o tom, co si myslí o Rusech a Ukrajině
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kdo vynalezl úplně první tank a jak změnil 1. světovou válku: Trvalo rok, než se ho vojáci naučili používat
adbz.cz
adbz.cz
Trapézový plech jako střešní krytina vyniká odolností a pevností