Kolísání otáček může ukazovat na technické problémy, i špatné palivo

                   

Pokud u svého auta začínáte pozorovat kolísání otáček, je dobré zpozornět. V ideálním případě by měly být ustálené. Co ale v případě, že se tak neděje? Je na místě hledat důvody. Těch může být celá řada a ty nejznámější si probereme.

Špatné palivo

Právě špatné palivo může být nejčastějším důvodem kolísání otáček. Navíc přináší řadu negativních doprovodných jevů, jako ucpávání vstřikovačů. Pomocí může být natankování kvalitního paliva s aditivy, a dále případná návštěva servisu, zaměřená na vyčištění prvků vašeho auta.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

Dodávka paliva

Nejenom  špatné palivo, ale také jeho špatná dodávka může způsobovat kolísání otáček. Velmi častým problémem mohou být různé nečistoty v systému, vlivem kterých dochází k ucpávání a palivo tak nemůže být dopraveno tam, kam dopraveno být má.

Zapalovací svíčky

Možným další problém s kolísáním otáček můžete hledat v oblasti zapalovacích svíček. Ty totiž musí dodat potřebnou jiskru, aby se palivo zapálilo. Pokud je zde problém, můžete to poznat právě na vašich otáčkách. Servis je v tomto případě poměrně jednoduchý, jelikož obvykle postačí výměna svíček.

iZDROJ FOTOGRAFIE: Freepik.com

EGR ventil

I tato součást automobilů může být jedním z důvodů, proč otáčky kolísají. Hlavním rizikem jsou zde nečistoty spojené s jeho zanášením. První pomocí je v daném případě návštěva servisu. Poté by již mělo být jak s tímto prvkem, tak i s otáčkami obecně znovu vše v pořádku.

Jsou tu i další možné problémy

Výše jsme zmapovali to, co se může jevit jako problém nejznámější a nejčastější. Nutno však dodat, že s kolísáním otáček mohou souviset i další věci, jako třeba problém s řídící jednotkou motoru, se škrticí klapkou, s regulátorem volnoběhu a dalšími součástmi vozu. I v daných případech je pochopitelně nejlepší navštívit servis, sdělit o svých problémech a nechat mechanika, ať se pokusí závadu nejprve diagnostikovat a potom pochopitelně také vyřešit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články