Kupujeme Octavii TDI v kombajnu za 170 000 Kč, od 1. majitele. A je to na ní poznat (skrytá kamera)

Některé nákupy se jeví jako vysoce rizikové od prvního okamžiku. Starší Octavie, naftový motor, podezřele málo kilometrů a prodejci z Afghánistánu. Nebo to je jenom klam?

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Davida Kubrta
                   

Dnešní video Davida Kubrta by se také mohlo jmenovat „o bourání předsudků“. Jet se podívat na konec Německa na více než deset let starou Octavii TDI, po prvním majiteli a se 180 tisíc kilometry na tachometru, zavání buďto a) ztrátou soudnosti, nebo za b) sníženou rozlišovací schopností na základě užívaní opiátů, případně za c) naivitou hraničící s brzkým zápisem do chorobopisu a ještě rychlejší návštěvou psychologa. Nebo rovnou psychiatra. Protože tomu nemůže uvěřit vůbec nikdo, včetně mých kocourů. Pojďme se na to podívat společně.

Autobazarový klenot: Volha 24 po olympijském taxikáři. Uniforma je v ceně, špionážní telefon na KGB také

Afghánský prodejce českého „stříbra“

A pokud nakonec přece jen dojedete na místo a zjistíte, že prodejci jsou Afghánci, co uděláte? Vsadím cokoli na to, že mnoho lidí se otočí na podpatku a prostě odejde. Protože to už je tolik „negativních faktorů“ pohromadě, že už to opravdu nemůže být pravda. A ona Octavie je určitě a) kradená, za b) stočená nebo za c) těsně před smrtí motoru. Případně všechny tři věci dohromady. A vidíte, někdy jsou předsudky výrazně silnější, než je potom skutečnost. A někdy si přes ty předsudky na tu skutečnost ani nejdeme sáhnout.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Davida Kubrta

Nechci teď jakkoli paušalizovat nás Čechy a náš přístup k jiným národům, byť jsem o určité xenofobii části národa bytostně přesvědčen. Nejsme asi vyloženě rasisté, ale leckomu z Čechů aktuálně ujede ne úplně lichotivé hodnocení Ukrajinců, předtím Arabů, předtím Romů – mohli bychom pokračovat. Jako bychom my Češi byli etalonem všeho dobrého a poctivého. Což pochopitelně nejsme, na předsudky ale trpíme celkem dosti. A tak „auto od Turka nebo Albánce nebrat“ není úplně výjimečným sdělením, pokud se začnete zajímat o nákup ojetého vozu v Německu.

Ulhaný Němec natočen: Privát zatajuje závady TSI motoru, vyhrožuje právníkem a ADAC. České kupce ojetiny má za blázny

A co třeba auto od Afghánce? Nikdy. Ani zadarmo. No a vidíte, Octavia Combi z roku 2012 byla opravdu od prvního majitele a opravdu jí podle všeho nic nebylo. Špinavá, za 7 200 euro, ale bez problémů fungující. Je možná trochu paradox jezdit z Čech do Německa kupovat Octavii od Afghánce, ale jak se říká, proti gustu žádný dišputát. David se konkrétně o těchto prodejcích pravda také nevyjadřuje nijak nadšeně, ale nakonec se ukáže, že zrovna tahle Octavia může pro svého nového majitele znamenat jackpot.

Jak to vidíte vy, trpíte na předsudky dané národností prodejců také? Máte s tím nějaké osobní zkušenosti? Dejte nám vědět do diskuse pod článkem, děkujeme!

Koupili byste si Octavii od Afghánce?

Zdroj: David Kubrt
Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články