Vlezl do opuštěného dolu a našel hromadu klasických aut. Jakou mají cenu?

                   

Tento objev musel šokovat i ty nejprotřelejší urbánní výzkumníky, kteří vstoupili do Jeskyně ztracených duší, opuštěného břidlicového dolu na západním pobřeží Walesu. Autor urbexového videoblogu Richard’s Reality zachytil na kameru hromadu aut z 60. a 70. let ukrytou pod zemí v důlní šachtě.

Z dolu na břidlici důl na auta

Černé skládky jsou problémem, který trápí mnoho místních úřadů po celém světě, ale zdá se, že lidé z Walesu ho posunuli na zcela novou úroveň. Malá díra ve stropě jedné z jeskyň dolu umožňuje zbavit se všech možných nechtěných předmětů: od televizorů a chladniček až po klasické automobily.

Mohlo by vás zajímat: Těchto 60 starých automobilů nalezli po 50 letech. Stojí nejméně 350 milionů korun

Kdysi opovrhované tuctovky, dnes žádané klasiky

Vzhledem k tomu, v jakém stavu jsou nyní, mezi klasiky, v době, kdy je majitelé shazovali do díry, samozřejmě nepatřily. Ale s postupem času se automobily, kterých bylo kdysi na britských silnicích tucet na každém rohu, staly ceněnými klasikami. Výběr vozů, které leží na hromadě, je ohromující, a fanouškům britských modelů z dob Beatles při pohledu na ně určitě ukápne slza.

V horní části hřbitova je bledě modrý Ford Cortina druhé generac ve verzi kombi, který kromě chybějícího kola a levého zadního panelu vypadá, že je téměř kompletní. Podívejte se na hromadu znovu a možná poznáte více ikon britského motorismu sedmdesátých let – zelený Triumph Dolomite a světle modrý Ford Capri zaklíněný pod Cortinou. Hlouběji pak ještě úpí Mini Country man – ale zda je to kombi nebo dodávka, to už není poznat.

Mohlo by vás zajímat: Mladík likvidoval pozůstalost po babičce. Neuvěříte, jaké auto našel…

Vyzvednout nepůjdou

Celkově je to neuvěřitelný nález, ale povaha tohoto dolu, znamená, že auta skutečně učinila jednosměrnou cestu na místo posledního odpočinku. Jak se tam dostala, není známo – ačkoli odhadnout, že je někdo prostě dotlačil do díry nechal spadnout do jeskyně, asi není úplně těžké. Pokusit se vyzvednout tato auta z jejich hřbitova by ovšem bylo velmi nebezpečné a pravděpodobně také nemožné.

Myslíte si, že se vám povedlo poznat další auta na této hromadě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Daniel Hamžík

Zobrazit další články