Nové obrovské SUV stojí pouhých 250 000 Kč. Zastraší Škodu Kodiaq a získá si zákazníky plnou výbavou už v základu?

Nové SUV má obrovskou výbavu, ale stojí méně než obyčejná motorka. Je ovšem jen pro určitou skupinu řidičů, nemůže si ho koupit každý.

i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
i Zdroj fotografie: Chery
Další 0 fotografie
                   

Domácí automobilka Škoda to nemá jednoduché, každé auto jakéhokoli výrobce se hned porovnává s tím, co v Mladé Boleslavi vzniklo. A nezáleží na tom, jestli se nový model u nás bude prodávat, nebo nebude. Anebo zda má podobnou cenu, výbavu, motor pod kapotou. Svět automobilů se neustále vyvíjí a s tím i možnosti pro řidiče, respektive zákazníky. Globalizace tady hraje ku prospěchu věci, pokud chce někdo auto, které zná třeba z USA, ale žije v Evropě.

Je lepší než Škoda? Minimálně vyjde v přepočtu levněji

Do určité míry lze k nám dovézt jakékoli auto, i když určitá omezení tady jsou. Nelze počítat s tím, že když se něco prodává v Asii nebo Austrálii, může to jezdit i na našich silnicích. Jedním z nedávných přírůstků na automobilovém trhu, který se těší značné pozornosti, je nové SUV od automobilky Chery. Jmenuje se Tiggo 7 a na trhu je s cenou pouhých 250 000 Kč v přepočtu.

iZdroj fotografie: Chery

Auto je jistě zajímavou volbou pro ty, kteří hledají dostatek prostoru a dobrou výbavu bez nutnosti vyprázdnit svou peněženku. Chery představilo Tiggo 7 v roce 2016. S atraktivním designem, zajímavou technikou a skvělou výbavou se Tiggo 7 stalo konkurenceschopným modelem v kategorii SUV. V průběhu času se objevily modernizované verze s označením „Pro“ a „Plus“. Facelift přinesl nový vzhled, LED světlomety a jiná vylepšení.

Američané zveřejnili data, která ukazují, že SUV jsou hrozbou pro chodce

Faceliftované Tiggo 7 nyní nabízí modernější a prestižnější vzhled jak zvenku, tak uvnitř kabiny. K dispozici je také nový motor s výkonem 186 koní a točivým momentem 275 Nm. To zaručuje dostatečný výkon pro většinu řidičů. I když nejsou zveřejněny detaily o spotřebě paliva, s takovým výkonem by měla být dynamika vozidla více než uspokojivá. Chery je jistě pomyslným konkurentem Tiggo 7 pro auta, jako je Škoda Kodiaq, ačkoliv je o něco menší.

Novinka se vejde mezi Škodovky, cenou je strčí do kapsy

Rozměry Tiggo 7 se pohybují mezi modely Škoda Karoq a Kodiaq. Nabízí lepší základní motorovou výbavu. Vzhledem k atraktivní ceně od 250 000 Kč, ovšem v Číně (jde o přepočet), se předpokládá, že Tiggo 7 bude mít úspěch nejen na tamním trhu, ale i na západních trzích. V Austrálii, kde se vozidlo již začíná prodávat, je nabízeno v třech verzích. Cena té základní verze s již dobrou výbavou se pohybuje kolem 500 000 Kč v přepočtu.

iZdroj fotografie: Chery

Specifikace obsahuje LED světla, 18palcové ráfky, vyhřívaná sedadla, panoramatickou střechu, bezdrátové nabíjení telefonu, 360stupňovou kameru a mnoho dalšího. S ohledem na expanzi čínských výrobců na nové trhy nemůže být vyloučeno, že Tiggo 7 brzy zazáří i na evropském poli. Nízká cena a dobrá výbava mohou zařídit, že bude o auto na starém kontinentu zájem. Že by se auto dostalo k nám na český trh, se podle dostupných zpráv zatím neplánuje.

Galerie

Další 0 fotografie

Koupili byste si čínské auto?

Zdroj: Chery
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články