Luxusní žihadlo Battista zrychlí na 100 km/h za 2 sekundy!

Pininfarina - auto Battista
                   

Italská společnost Pininfarina postaví luxusní auto, které zrychlí z 0 na 100 km/h během 2 vteřin! Návrhy už byly představeny světu, v první vlně bude vyrobeno 150 kusů aut s názvem Battista.

i

Italským konstruktérům se povedl opravdu husarský kousek, který jim mohou závidět i přední světové automobilky. Známá společnost Pininfarina představila světu plány týkající se výroby zbrusu nového luxusního žihadla s výkonem 1 926 koní (1 416 kW). Půjde o elektromobil, který se pochlubí zrychlením vyšším, než mají současné formule. Pojmenování „Battista“ bylo vybráno pečlivě, má totiž daleko hlubší význam, než by se může zdát.

Pininfarina je věhlasným studiem

Battista „Pinin“ Farina se roku 1930 rozhodl založit svou vlastní společnost, která nesla název Carrozzeria Pininfarina. Ta se na počátku zabývala pouze designem, a po smrti zakladatele zůstala majetkem rodiny. Dnes stojí v jejím čele vnuk slavného vizionáře, Paolo Pininfarina, který vyjádřil nesmírnou radost nad nově vznikajícím projektem.

i

Zároveň se také nechal slyšet, že by svým počínáním jistě potěšil i dnes již zesnulého dědečka. Ten si prý vždycky přál vznik samostatné řady vozidel Pininfarina. Nyní to vypadá, že by se dávný sen mohl proměnit ve skutečnost, minimálně první krok k tomuto cíli byl již učiněn. Na počest slavného dědečka se současný šéf společnosti rozhodl pojmenovat první vůz Battista.

Mohlo by vás zajímat: Mercedes-Maybach 6 Cabriolet: Elektrický koráb pro bohaté

Auto potěší nejenom příznivce luxusu

Kromě úvodních fotografií, které vyhlížejí jako z jiného světa a nedovolí očím odtrhnout pohled stranou, již byly veřejnosti oznámeny základní technické parametry, jimiž by se měl Battista pyšnit. Unikátní výkon bude dosahovat 1 926 koní, a kroutící moment neskutečných 2 300 Nm. Díky tomu bude zrychlení z 0 na 100 km/h za méně než dvě sekundy. Čtete správně – ZA MÉNĚ NEŽ DVĚ SEKUNDY! V tomto ohledu se s ním nebudou moci srovnávat ani špičková vozidla z tratí Formule 1.

i

Maximální rychlost by pak měla lehce přesáhnout 400 km/h a dojezd na jedno nabití se počítá kolem 480 km. Kdo by namítal, že některá auta už zvládnou delší dojezd, má pravdu. Ale vzhledem k výkonu a možnostem Battisty je to nesrovnatelná záležitost. Všechny tyto parametry činí z vozidla Battista nejrychlejší a zároveň nejvýkonnější výtvor italské historie. A to se bavíme o zemi, která proslula ve světě výrobou Ferrari, Lamborghini a Pagani.

Vzhledem k ceně můžeme jenom slintat

Bohužel ale o Battistovi bude muset většina řidičů jen tiše snít večer před spaním s vyvěšeným plakátem nad hlavou. Výsledná cena totiž bude odpovídat kvalitě vozu. Vyšplhá se až na neuvěřitelných 2,2 milionu eur, což je v přepočtu přes 57 milionů Kč. I tak si ale své zákazníky najde, nejbohatší lidé světa už nemají moc možností, do čeho investovat. A my ostatní se na něj budeme moci alespoň dívat a slintat nad ním na veletrzích.

Mohlo by vás zajímat:

Celkem z továrny vyjede ven 150 elektromobilů, které se rovnoměrně rozdělí do tří světových regionů. Na testy bude vysláno 50 vozů do Ameriky, 50 do Evropy, a posledních 50 skončí v Asii a na Středním východě. Pokud se dědeček Battista „Pinin“ Farina občas mrkne z nebeských výšin k nám na zem, musí mu pohled na svou společnost pod vedením vnuka Paola dělat ohromnou radost.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články