Patnáctiletý kluk ukradl BMW, při ujíždění policii stihl třikrát natankovat

                   

Podle nosa poznáš kosa, podle hvizdu poznáš….

Každý kriminálník má svůj unikátní modus operandi, neboli charakteristický a opětovně uplatňovaný zavedený postup a styl provedení trestného činu. Své typické vzorce chování, zvyků, technik a vlastností opětovně uplatňují nejen několikanásobní vrazi, kasaři, kapesní zlodějky (ať máme článek genderově vyvážený), ale samozřejmě i zloději aut. Někteří z nich spolu s čerstvým úlovkem chtějí co nejrychleji fouknout a pokud možno nenápadně se vypařit. Nejlépe někam, kde je nikdo nebude hledat. V našich končinách specializované gangy zkušených „profíků“ nejčastěji využívají východní trasu, tedy s kradeným vozem (čórkou, jak se říká) putují přes Slovensko, Polsko na Ukrajinu, případně až do Ruska, kde už na atraktivní kousky nedočkavě čekají jejich budoucí majitelé.

A pak tu máme ještě jiné „borce“, amatéry a nováčky, kteří jednají na vlastní pěst a nejsou členy žádné organizované skupiny. Velmi často se jedná o mladé začínající zelenáče, kteří zničehonic podlehnou euforii a chtějí si svého bezpracně nabytého majetku dosyta užít. Takový vůz jim pak slouží k tomu, aby se s ním mohli předvádět na veřejnosti, aby mohli machrovat, oblbovat místní krásky a jak se říká honit si triko. O diskrétnosti v tomto případě nemůže být ani řeč.

Přesně takto se zachoval jeden patnáctiletý fešák z Melbourne. Poté, co šlohnul stříbrný luxusní sedan BMW 3, jej nenapadlo nic lepšího, než se po ulicích prohánět rychle a zběsile tak dlouho, dokud jej při tomto počínán nepřistihli bdělí strážci zákona.

Na posměváčky jsou také háčky. Na zloděje vězení.

Když je rozparáděný mladík míjel v rychlosti asi 150 km/h (jiný zdroj udává rychlost „pouhých“ 120 km/h), příslušníci australské policie nelenili a jali se podezřelý vůz pronásledovat. Se skupinou 4 vozů (shodou okolností rovněž značky BMW) se za uprchlíkem se pustili po dálnici Calder Highway, která se táhne severozápadně od Melbourne do měst Bendigo a Mildura. Stíhání je zavedlo do Lancefieldu, cestou minuli Kilmore a prohlédli si malebný Heathcote. Právě v Kilmore, během první zastávky u čerpací stanice u supermarketu Aldi z auta vyskočily dvě dívky ve věku 14 a 17 let a daly se na útěk. Policie je neprodleně zatkla a na blízké policejní stanici Mill Park vzala do vazby.

Během šílené honičky nejenže mladík ohrožoval životy počestných, nic netušících chodců („Ty vole, von neuhnul. Přineste někdo mop!“), nejenže předjel zhruba osm desítek v šílené jízdě mu překážejících aut, ale dokonce stihl i natankovat na čerpacích stanicích. Ano, to množné číslo je v textu správně, neboť vykutálený filuta netankoval jen jednou, ale dokonce třikrát. A to navzdory skutečnosti, že nad ním neustále kroužil policejní vrtulník. Vše se navíc odehrávalo v plném provozu, vždyť bylo právě půl čtvrté odpoledne.

Jinak informace a zastávkách u čerpaček je poněkud zvláštní vzhledem k tomu, že pronásledování mladého řidiče trvalo zhruba hodinu a uskutečnilo se na trase dlouhé přibližně 100 kilometrů. Ale je možné, že se mladý zloděj pouze na základě poučky vietnamských obchodníků Čím víc pruhů, tím víc Adidas analogicky domníval, že čím víc paliva do nádrže natankuje, tím rychleji pojede. Je patrně zbytečné dodávat, že i palivo koupil mladý výtečník, který už měl nějaký ten zářez v trestním rejstříku, za pět prstů.

7 News | Police Chase

UPDATE: Two teenagers are still on the run after a high speed police pursuit northwest of Melbourne.A pursuit was initiated but terminated a short time later for safety reasons. Police continued to monitor the grey BMW sedan which stopped at a supermarket in Kilmore.Two teenage girls were arrested after they allegedly left the car and walked into the supermarket. The two remaining occupants of the car drove off toward Heathcote on the Northern Highway.The vehicle was not pursued at this point for safety reasons.It is believed that the two outstanding occupants of the stolen car are known to police but no arrests have been made at this stage.Anyone with information is urged to call Crime Stoppers Victoria.—UPDATE: Police are currently monitoring a vehicle detected driving erratically on Calder Freeway in the vicinity of Heathcote. The car was detected about 3pm in the Whittlesea area. At this stage it is believed there are two people in the vehicle. —UPDATE: A high-speed car chase is underway north of Melbourne. The car has narrowly missed a pedestrian and other motorists as it sped through Lancefield.—JUST IN: Police are in pursuit of a vehicle travelling along the Calder Highway.#7News

Opublikowany przez 7 News Melbourne Czwartek, 24 listopada 2016

Zdroj: News.com.au,
Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Michal Šimunek

Zobrazit další články