Nový atraktivní 4×4 pick-up na základě Dacie Duster už teď Češi zbožňují. Kdy se začne prodávat u nás?

Na základě úspěšné Dacie Duster se vyrábí i praktický a pohledný pick-up s pohonem všech kol. Nejen u nás by jej ocenila spousta motoristů.

i Zdroj fotografie: abcMedia
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
i Zdroj fotografie: Renault
Dalších 10 fotografií
Dalších 10 fotografií
                   

Nejednou jsme tady psali, že dříve vysmívaná Dacia jede na úspěšné vlně. Našla si přesně svoje místo na trhu, , našla si svoji (nemalou) cílovou skupinu zákazníků a ve velkém stylu se pustila do budování úspěšného portfolia výrobků, které mají její zákazníci opravdu rádi. A chtějí je. A jsou za ně ochotni platit. Ideální marketing? Vypadá to tak. Dacie Duster rozhodně není výjimkou, a ani pick-up Oroch by na tom nebyl jinak. Tak proč tady ještě není?

Elegantní pick-up by se prodával jako teplé housky

A není pochyb o tom, že tohle auto by si našlo svoji cílovou skupinu. Speciálně, když se Dacii daří udržet svoji cenovou politiku a prodávat svoje auta těm, kdo si je kupují za vlastní peníze. Ono je rozdíl, když v práci „vyfasujete“ služební Octavii, nebo když si jí sami kupujete. Tohle přesně Dacia pochopila. Nové Sandero, Duster, Jogger jsou v poměru „hodnota/cena“ téměř nepřekonatelné. Duster speciálně. Jiné 4×4 SUV do půl milionu korun? Lada Niva.

iZdroj fotografie: Renault

A to opravdu není konkurence Dusteru, byť nezpochybňuji její terénní schopnosti. Troufnu si nicméně tvrdit, že Oroch, speciálně v této faceliftované verzi z roku 2022 by dokonale doplnil nabídku Dacie. Duster už nyní nemá srovnatelnou konkurenci, minimálně cenově, a Oroch by na tom pravděpodobně nebyl jinak. Čtyři dveře (a tedy rodina/pracovní četa bez problémů), vysoká světlá výška, pohon všech kol a proti Dusteru jako bonus otevřený nákladový prostor.

Pracovní i rodinné řešení

Dovedu si představit širokou skupinu lidí, pro něž by takovýto automobil, navíc dostupný za rozumné peníze byl lákavou nabídkou. Ostatně o třídu výš jsou čtyřdvéřové pick-upy žádanou volbou jak pro firemní, tak i pro soukromé využití. Oroch velmi dobře vypadá, je dodávaný s pohonem všech kol a jeho ložná plošina i s druhým čelem dosahuje délky téměř dvou metrů, čili přes kompaktní velikost celého auta je nákladový prostor využitelný i pro větší předměty.

iZdroj fotografie: Renault

Jak ale sami cítíte, je tady jeden drobný háček. Renault Duster Oroch aktuálně dělá společnost motoristům pouze v Jižní Americe, kde je dostupný mj. v benzínových motorizacích 1.3 turbo, 1.6 a 2 litry. Určitá naděje, nebo respektive určitý precedens by tady však přece jen byl. A kupodivu pochází z konkurenčního prostředí koncernu Volkswagen – neb malý crossover Taigo byl také původně určené pouze pro jihoamerický trh. A hle – v Čechách je jako doma.

Když se chce (obohatit nabídku), tak to jde

Zájem o něj a jeho tvary byl totiž tak silný, že stálo za to jej upravit pro evropský trh a uvést do nabídky i na našem kontinentu. A to přitom v portfoliu kompaktních SUV Volkswagenu je výrazně víc „těsno“, než v nabídce Renaultu/Dacie. A přesto se vedení Volkswagenu rozhodlo, že Taigem zacelí i tu nejmenší mezeru v jejich modelové škále. Z pochopitelných důvodů – pokud to neudělají oni, udělá to někdo jiný. V dnešní extrémně konkurenční době pak navíc hodně rychle.

Navíc Renault Duster Oroch přijíždí v čerstvě faceliftované verzi modelového roku 2022 a jak je patrné i z našich fotografií v galerii, opravdu mu to sluší. Podobná kategorie automobilu na našem trhu zásadně chybí, s jen trochu rozumně nastavenou cenou by na něm Dacia nemohla prodělávat. Navíc má u nás vybudovanou silnou základnu (věrných) fanoušků, na které se může spolehnout. Pevně věříme, že podobného názoru bude i vedení Renaultu a Oroch začneme potkávat i na českých silnicích. Zasloužil by si to.

Galerie

Dalších 10 fotografií
Dalších 10 fotografií

Uvítali byste pick-up od Dacie i u nás?

Zdroj: Renault
Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články