Tesla má SUV elektromobil za 12 milionů Kč. Kvalita? Hrozná, jako by ho stavěl Pat a Mat. Designově se Čechům líbit nebude

Vypadá, jako když má cestovat do vesmíru, a i tak jej automobilka vlastně prezentuje. Mimo zemskou tíži by ale moc dlouho nevydrželo.

i Zdroj fotografie: Phillip Pessar / Creative Commons / CC-BY-2.0
                   

Dodávka, která vypadá, jako kdyby ji nakreslilo dítě ve školce, to nemá snadné. Od začátku o ní majitel firmy hovoří jako o nerozbitné. Přestože na prezentaci v roce 2019 před zraky médií rozbil okno. Právě při demonstraci nerozbitnosti. Ok, prý šlo o nedokonalou přípravu, nedovřené dveře a kdesi cosi, ale slibný začátek to nebyl. A teď se přes sliby o inovaci a dokonalosti znovu Tesla dostává do středu pozornosti kvůli problémům s kvalitou.

Je těžké prezentovat nerozbitnost a rozbít při tom okno

I tentokrát je pod lupou jejich nejnovější výtvor, Cybertruck, který má zjevné nedostatky, které nelze přehlédnout. Už v minulosti se Tesla potýkala s problémy týkajícími se kvality výroby, zejména co se týče Modelu S a Modelu 3. Zpočátku byla tato vozidla proslulá svými technickými inovacemi. Ovšem nedostatky v kvalitě laku, spojování či nedotažené šrouby snižovaly celkový dojem z těchto vozů.

iZdroj fotografie: VW

I když se situace s časem trochu zlepšila, Tesla stále není zcela mimo dosah těchto problémů. Marques Brownlee, známý americký youtuber zabývající se technologiemi, nedávno vydal video, ve kterém upozorňuje na některé nedostatky Cybertrucku. Jedním z hlavních problémů, jimiž se zabýval, byla kvalita zpracování. I když Cybertruck nabízí některé inovativní prvky, jako je obrovský prostor v zavazadlovém prostoru a elektrické zásuvky, které umožňují napájení dalších zařízení, nedostatky ve finálním zpracování snižují celkový dojem z vozu.

Elektromobil za méně než 500 tisíc Kč: Dongfeng Nammi je totální revoluce v Čechách. Kam se hrabe Tesla

Dalším problémem, na který Brownlee upozornil, byl nedostatečný dojezd vozidla. Navzdory velkému trakčnímu akumulátoru není dojezd Cybertrucku příliš vysoký, což může být problémem pro některé uživatele. Nicméně nabídka příslušenství, jako je dodatečná baterie, by mohla tento nedostatek vyřešit. Jedním z mála pozitivních aspektů, jež Brownlee zaznamenal, byl centrální displej vozidla, který umožňuje snadné ovládání funkcí vozidla.

Dojezd je mizerný, kapotou by se daly bourat betonové zdi

Také byl pozitivně překvapen citlivostí řízení a možností měnit citlivost volantu podle potřeby. Celkově lze tedy říci, že i přes některé inovativní prvky Cybertruck Tesla zůstává poznamenán nedostatky v kvalitě výroby, což může odradit některé zákazníky od jeho nákupu. Na druhou stranu milovníci značky určitě budou tohle auto kupovat. Dá se očekávat, že pro zelené a techno fanatiky to bude stejný prodlužovat jako pro jiné Ford Raptor nebo Dodge Ram.

Nicméně Cybertruck se podle všeho nedostane do EU, nesplňuje kritéria. Ale ani to není úplně pravda. První kus už se tady objevil, na německém prodejním portálu. Prý je upravený podle evropských homologací, včetně nabíjecího portu. Ovšem je v nabídce za cenu, která je spíše úsměvná než realistická. Pokud má stát auto oficiálně v přepočtu cca 2 miliony Kč, tak v inzerátu je za neuvěřitelných 12 milionů Kč.

Líbí se vám tahle Tesla?

Zdroj: Auto Focus
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Ondřej Komárek

Polovinu svého života strávil ve Velké Británii, kde psal 12 let pro přední automobilová média jako Autocar, Carwow a TopGear. Nyní přináší svůj jedinečný pohled do AutoŽivě. Aktivně se účastní amatérských závodů a předtím, než se stal novinářem, pracoval na vývoji závodních motorů.

Zobrazit další články