Čím jezdí české podsvětí? Policie teď prodává zabavená auta za hubičku. Kdo si jedno nekoupí, prohloupí

Auta desperátů a padouchů zabavená českou policií někdy poskytují zajímavý obrázek, čím vlastně jezdí „podsvětí“. A někdy jsou navíc k mání za výhodnou cenu. Jako třeba tento Dodge.

i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
i Zdroj fotografie: Cenza
Dalších 12 fotografií
Dalších 12 fotografií
                   

„Ztráty a nálezy naší milé policie“, tak by se možná mohla jmenovat rubrika na policejních stránkách, případně policejních sociálních sítích. Čas od času se zkrátka naši mužové (a ženy) zákona nedohodnou s některým ze zástupců podsvětí a dojde na vybírání fantů. Nikoli limonád, ale zabavených věcí. Nikdo to nemiluje, chápeme, máte k těm věcem vztah, když v tom se k vám domů začne ráno v pět dobývat zásahová jednotka a vám začíná být jasné, že budete muset „pustit chlup“. A pokud má onen „chlup“ osm válců, je o zábavu postaráno. Nenechte se prosit, tohle vás pobaví.

Potřebuji zůstat nenápadný? Pak nepoužívám muscle car

Když se totiž člověk prochází stránkami s předměty zabavenými v rámci trestního řízení, je to celkem zajímavá ukázka toho, čím čeští (a v mnoha případech nejen čeští, ale zkrátka na území Čech působící) desperáti vlastně jezdí. Pokud byste hádali, že to nebudou zrovna Fabie, Corsy nebo Peugeoty 208, hádali byste pochopitelně správně. Přitom když se nad tím jeden tak zamyslí, nebylo by to náhodou pro mnohé z těchto postav podsvětí optimální řešení?

Auta a zločin: 6 nejslavnějších modelů, které si ve 20. století oblíbili gangsteři

Posuďte sami: budete mít někde lehce konspirační schůzku či oběd s „obchodními partnery“. Přitom detaily vašeho obchodu určitě nebudete zveřejňovat ve věstníku Ministerstva průmyslu a obchodu, a co už určitě nechcete, je to, aby se o ně zajímala policie. Nebo média. Co uděláte? Přijedete před vyhlášený klub, zaparkujete tam svoje zcela výjimečné auto, o němž policie dávno ví, komu patří? To nezní zrovna jako ideální nápad. Příště můžete čekat „štěnice“ v daném lokále.

Tobě volal Pelta? Odposlechy už překvapily hodně lidí

Co sice nekoušou, zato snímají. A umí poslat dál. Tedy váš hlas, stejně jako hlasy všech, co s vámi na dalším „obchodním obědě“ budou. Jako by toho nebyly dnes a denně plné noviny: „Policie zaznamenala celou schůzku a předání peněz z prostorových odposlechů.“ Ano, právě z těchto štěnic. Které, pokud nejste opravdový profesionál a nemáte na to techniku a čas, nemáte šanci jakkoli objevit. Kolik už takových českých korupčníků bylo překvapeno, když jim policie přehrála celé hodiny „obchodních jednání“?

Řidič při útěku před policejní hlídkou prorazil závory na železničním přejezdu

Budou jich zástupy. Zajímavé přitom je, jak tam ale většina z nich přesto neodolá přijet, a vůbec užívat někdy opravdu výjimečné vozy, aby dala najevo svoje postavení. Svoje místo na pomyslném vrcholu potravního řetězce. Silné, rychlé, často unikátní vozy. Jeden můj známý policajt k tomu kdysi se smíchem poznamenal, že nejrychlejší auto v honičce je vždy policejní Octavie. S vysílačkou, dodal. Samozřejmě, jakmile už jste „v levelu“, že se honíte s policií, tak jste předem prohráli. Dřív, později, ale prohráli. Půjdou po vás, dokud vás nedostanou.

Starší Octavie nebo Fabie, ideálně každý týden jiná

Kde vlastně začíná ona hranice aut, která „splynou s davem“ a jichž si nikdo nevšimne, dokonce ani ta policie ne? Zajímavá otázka. Odpověď je ale velmi jednoduchá: pochopitelně cokoli malého a běžného, v běžné barvě a s běžným číslem. Sedněte do „dvojkové“, více či méně omšelé stříbrné Octavie s číslem 38-53 a nikdo ani nezaregistruje, že jste někde byli. Osobně bych to přesně takto dělal. Když ale procházíte zabavená auta v rámci trestních řízení, podobně laděné modely se tam moc nevyskytují.

iZdroj fotografie: mobile.de

Zato jsou tam opravdu „machistické“ kousky, které jednak potkáte jednou za týden (pokud máte štěstí), jednak – opatřeny často zajímavou značkou složenou ze samých nul a jedniček (v libovolné kombinaci) – už z dálky křičí do světa, kdo je za volantem. Pro policii je to pochopitelně otázka minuty, navíc to dnes za ně umí udělat kamery s AI, které jim výsledky dají „na stříbrném podnose“. Možná bych raději střídal „obouchané“ Octavie a Fabie, co týden jednu, vždy zápis na kamarádovu firmu. Než mít jednu „Ameriku“.

Svézt se někde o víkendu je jedna věc, denně užívat druhá

I kdyby to měl být Dodge Charger ve speciální úpravě „R/T SCATPACK“, s úžasnou „vé-osmou“ o objemu 6,4 litru, která vám na požádání a za opravdu magického zvukového doprovodu nabídne tučných 362 kW neboli téměř 500 koní? Ano, i tehdy. Svezl bych se s ní velmi rád, ale pokud bych se „věnoval práci“, podobně jako se jí věnoval jistý Marsellus Wallace v nezapomenutelném Tarantinově filmu Pulp Fiction, asi bych každý týden střídal ony Fabie a Octavie.

test-hyundai-i20-n-premium-1

7denní test Hyundai i20 N Premium: Jaký opravdu je tento precizní a zábavný hot hatch s fantastickým zvukem?

S vědomím, že to ruce zákona ztěžuji celkem zásadně. Naopak se zmíněným muscle carem jsem pro ně čitelný „jak papír“. Z kuloárních a většinou dobře informovaných zdrojů se k nám doneslo, že právě tento kousek americké techniky byl zabaven jednomu nejmenovanému (zato celkem známému) podnikateli, jenž krom „legálu“ zkoušel podnikat i na druhé straně barikády. Dopadlo to, jak to dopadlo. Auto je to ale krásné, dle údajů i fotografií v dobrém stavu a s vyvolávací cenou 830 000 korun.

Za cenu čtyřválce 1,5 TSI dostanete 4x větší objem a 3x vyšší výkon

Což je o málo víc, než si Škoda řekne za svou poslední Octavii po faceliftu, s motorem 1,5 TSI. Tady je bratru 4x větší objem (spotřeba pochopitelně úměrně tomu podobná, i když 4x to rozhodně nebude) a více než 3x vyšší výkon. Tak co říkáte, nezkusíte to? Pokud nejste vyloženě desperáti, nemuseli byste v hledáčku policie být ani s takovýmto vozem. Zkrátka si jen uděláte radost, což je naštěstí (zatím) stále legální. Dejte nám vědět, co si o takovém autě myslíte, do diskuse pod článkem, děkujeme!

Galerie

Dalších 12 fotografií
Dalších 12 fotografií

Co byste řekli na dostupnou „Ameriku“?

Zdroj: CENZA
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Michal Sztolár

Absolvent strojírenské technologie se již od mládí let zajímal o vše, co má čtyři a více kol. Na střední škole uspěl v celostátním kole SOČ s vlastním designem automobilu v systému CAD, od té doby se problematice aut věnuje na denní bázi. S dlouholetou praxí u jednoho z prodejců automobilů mu rukama prošlo nespočet různých typů automobilů, včetně několika opravdových unikátů. Specializuje se na automotive jako výrobní obor, marketing automobilů stejně jako na aktuální přechod k elektromobilitě.

Zobrazit další články